• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

Entries for Eylül 2018

26
KOBİ’ler için Yurt Dışı İş Gezisi Desteği Rehberi

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 20.09.2018 tarih ve 13913 sayılı yazısı.

 

İhracatımızın artırılması hedefiyle KOSGEB’le işbirliği yapan TOBB, KOBİ’lerin yurt dışı iş gezilerinde önemli bir paydaş haline geliyor.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ’lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirdi.

 

Bu destekle; KOBİ’lerimiz kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulmuş; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir.

 

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ’lerimiz; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanacaklardır.

 

- KOBİ’ler için Yurt Dışı İş Gezisi Desteği Rehberi’ne http://www.kobi.org.tr/kobiler-icin-yurt-disi-is-gezisi-destegi-rehberi adresinden ulaşılabilmektedir. 

[Devamını oku...]

26
Agro World 2018, Hindistan, 25-27 Ekim 2018

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda, Hindistan Gıda ve Tarım Konseyi’nin yazısına atfen, Hindistan Gıda ve Tarım Konseyi tarafından, Hindistan Hükümeti desteği ile “AgroWorld 2018” Uluslararası Tarım Ticareti ve Tarım Teknolojileri Fuarının 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de IARI Pusa Campus’te düzenleneceği belirtilmektedir.

 

Tarım alanında faaliyette bulunan küresel firmalar için iş ve yatırım fırsatları yaratan söz konusu fuar kapsamında 1. Dünya Tarım Ödülü, Küresel Tarım Liderlik Zirvesi, tarım alanında birçok konferans ve festival eş zamanlı olarak düzenlenecektir.

 

AgroWorld 2018 Fuarına ilişkin güncel bilgilere http://icfa.org.in/agro-world/ web adresinden ulaşılabilmektedir. 

[Devamını oku...]

25
KOBİ Destek Kredisi

KOBİ Destek Kredisi 

[Devamını oku...]

24
Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ile Odamız işbirliğinde ve Odamız ev sahipliğinde ‘’DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME’’ semineri  düzenlendi. İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları konusunda; Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Sayın Gözde EROĞLU, Ülke Masaları – Gürcistan Pazarına İhraç İmkanları – Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları konusunda; Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Sayın Setenay İYİGÜN’ ün katıldığı ve sunduğu Seminere yoğun ilgi vardı. Bilgilendirme Sonrası Seminere Soru- Cevap şeklinde devam edildi. 24.09.2018 / BULANCAK 

[Devamını oku...]

18
19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun 

[Devamını oku...]

17
2018-2019 eğitim ve öğretim yılında tüm öğrencilerimize ve eğitim camiasına başarılar dilerim

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında tüm öğrencilerimize ve eğitim camiasına başarılar dilerim 

[Devamını oku...]

10

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda, Başkurtistan Cumhuriyeti Hükümeti, Başkurtistan Cumhuriyeti Tanm Bakanlığı ve Bashkir Fuar Şirketi (BVK -http://bvkexpo.ru/en/)tarafından, Ufa'daki VDNH~EXPO Merkezi'rıde, 12-15 Mart 2019 tarihleri arasında, Uluslararası "AgroComplex" Fuarı ile Tarım Sanayi Forumu'nun düzenleneceği bildirilmektedir.

 

Söz konusu Fuar ve etkinliğe, 14 ülke ve Rusya Federasyonu'nun 34 bölgesinden 300'e yakın firmanın katılımı beklendiği ifade edilmektedir.

 

Etkinliğe ilişkin detaylı bilgi ve iletişim noktalarının yer aldığı doküman Birliğimiz web sitesinin (www.tobb.org.tr) "Hizmetler/Uluslararası İş İmkanlari-Ülke Duyurulan-Rusya bölümünde yer almaktadır.

 

Üyelerimize duyurulur. 

[Devamını oku...]

07
Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

Sayın üyemiz, 24 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 13:00 de Odamız ev sahipliğinde Konferans Salonunda; Ticaret Bakanlığı, Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Odamız organizasyonu ile İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Ülke Masaları-Gürcistan Pazarına İhraç İmkanları, Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları konulu DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ gerçekleştirilecektir.


Seminere katılmanızı önemle rica ederiz.


Seminer Programı ve Başvuru Formuna bağlı dosyalardan ulaşabilirsiniz.


Saygılarımızla,


Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası 

[Devamını oku...]

03

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden gönderilen yazıda; Dışişleri Bakanlığı’nın 07.08.2018 tarih ve 43143608-150.05-2018/14192127 sayılı yazısına atfen; İlgide kayıtlı yazıda, Cidde Başkonsolosluğundan alınan bir yazıda istinaden, Cidde Ticaret ve Sanayi Odası,(JCCI) Başkan Yardımcısı Zaid Bassam ile bir görüşme gerçekleştirildiği ifade edilmekte, görüşmede değinilen hususlar aşağıda yer almaktadır.

 

Görüşmede JCCI Başkan Yardımcısı Zaid Bassam’in önümüzdeki dönemde JCCI bünyesinde Türkiye’den daha fazla heyeti bir yada iki aylık aralıklar halinde ağırlamak istediklerini ifade ettiği belirtilmektedir. Söz konusu heyetin Türkiye’nin herhangi bir ilinden olabileceği gibi herhangi bir temsil edecek şekilde de olabileceği ifade edilmiştir. Heyet ziyaretleri kapsamında, İlgili il veya bölgenin iş insanlarının JCCI Yöresel ürün veya lezzetlerinin tanıtımına ilişkin sunumlar yapabileceği, ilgili veya bölgenin bölgede mevcut olan yatırım imkânlarının Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyelerine aktarabileceği ifade edilmiştir. İlgili heyetlerin vize işlemleri konusunda JCCI olarak gerekli işlemleri kendilerinin yerine getirebileceğini ifade etmiştir.

 

Söz Konusu heyetlerin Organizasyonlarında, Ticaret Ataşeliğimiz Kanalıyla JCCI ile gerekli İrtibatların sağlanabileceği ifade edilmektedir.

 

Son olarak JCCI Başkan yardımcısı Zaid Bassam Beyaz Eşya alanı dâhil olmak üzere Ülkemizde üretim yapan kuruluş ve markaların temsilcilikleri için JCCI’ndan ücretsiz ofis tahsis edilebileceğini iletmiştir.

 

Bilgilerinize rica ederiz. 

[Devamını oku...]

03

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda, İstanbul Ticaret Odası’nın yazısına atfen, Türkiye milli katılımı İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen “SIAL Interfood 2018” adlı gıda, içecek ve gıda ekipmanları fuarının 21-24 Kasım 2018 tarihlerinde Endonezya’nın başkenti Jakarta’da düzenleneceği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, üretime destek verilmesi ve firmalarımızın fuarlara katılımının sağlanması amacıyla Dolar ve Euro kurlarının 1 ABD Doları 4 TL, 1 Avro 4.8 TL olarak sabitlendiği, katılım bedeline tüm ana hizmetlerin dâhil olduğu (stand inşaatı, nakliye, tanıtım, fuar esnasında iletişim ve ikram hizmetleri) ve firmalarının teşvik işlemlerinin İstanbul Ticaret Odası tarafından takip edileceği ifade edilmektedir.

 

Söz konusu fuara ilişkin duyuru ve katılım sözleşmesi TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki Uluslararası İş İmkânları/Yurtdışı Etkinlikler bölümünden temin edilebilmektedir.

 

Bilgilerinize rica ederiz. 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son