• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

13

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı XI. Bölge Müdürlüğü’nden gönderilen 08.11.2019 tarih ve 79049874-220.01-E11264 sayılı yazıda; Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin (KTY)'nin 40'ıncı maddesinin altıncı ve otuzbirinci, 43 üncü maddesinin üçüncü, 44 üncü maddesinin altıncı fıkralarında, adlarına C2, C3, Kl, K3, Ll, L2, Nl, N2, Rl, R2, MI, M2, Pi, P2, Ti ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenmiş firmaların, anılan Yönetmelikle öngörülen ve Bakanlığımızca oluşturulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine (U-ETDS), faaliyetlerine ilişkin elektronik olarak bilgi göndermeleri/iletmeleri zorunlu bulunmakta olduğu, söz konusu yükümlülüklerin, Yönetmeliğin Geçici 2 nci maddesi çerçevesinde 31. 12. 2019 tarihinden itibaren başlayacağı,

Ayrıca yetki belgesi sahiplerinin, sayısal takograf kullanılması zorunlu olan ve yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı bulunan taşıtları için sayısal takograf ünitelerindeki verileri, taşıtların trafiğe çıktığı tarihten itibaren üçer aylık dönemler halinde elektronik ortamda arşivlemek ve bu veriyi ayda bir defa Bakanlıkça belirlenen kart verme otoritesine göndermeleri zorunlu bulunmakta olduğu; bahse konu yükümlülük, Yönetmeliğin Geçici 9 uncu maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde 01.01.2020 tarihinden itibaren başlayacağı belirtilmektedir.


Bakanlığın U-ETDS (Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi) ne, bilgi gönderme/iletme işlemlerinde ilgili firmaların mağduriyet yaşamamaları için, Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanı içerisinde bulunan, adlarına C2,C3, K1, K3, L1, L2, N1, N2 Rl, R2, M1, M2, P1, P2, T1 ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenmiş firmalara 16.11.2019 tarihinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenecek ve Genel Müdürlüklerinin de katılım sağlanacak toplantıya katılım sağlamanız (özellikle firma temsilcilerinin; muhasebeci, bilgi işlem sorumlusu vb. olmaları önem arz etmektedir) gerekmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur. 

[Devamını oku...]

13

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; TOBB ve Katar Odası tarafından Türkiye-Katar İş Forumu’nun Katar Başbakanı Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani'nin himayelerinde 21 Kasım 2019 Perşembe günü İstanbul'da gerçekleştirileceği bilgisi iletilmiştir.

Türkiye-Katar İş Forumu'na çeşitli sektörlerden yaklaşık 70 Katarlı firma ile yatırım, hukuk, sanayi, ulaştırma-lojistik, serbest bölgeler konularında önde gelen Katarlı bürokratın katılımı beklenmektedir.

Forum programının sonunda, Türk ve Katarlı firmalar arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilmesi imkânı olacaktır. Katarlı firmaların listesi katılım teyidi veren firmalara ayrıca TOBB tarafından iletilecektir.

Taslak Programı ekte sunulan söz konusu İş Forumuna katılım için firma temsilcilerinin, 20 Kasım 2019 tarihine kadar https://katarforum.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için Kaan Gaffaroğlu (kaan.gaffaroglu@tobb.org.tr) ile iletişime geçilebilir.

Üyelerimize duyurulur.


Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği  

[Devamını oku...]

10
Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Saygı ve Özlemle Anıyoruz 

[Devamını oku...]

08

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; Türkiye Kırgız Cumhuriyeti 9.Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı vesilesiyle Türk – Kırgız İş Forumu’nun düzenleneceği bildirilmiştir. 22 Kasım 2019 tarihinde TOBB Merkezinde gerçekleştirilecek “İş Forumu”na, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’ın ve Kırgız Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Kubatbek Boronov’un iştirak ederek katılımcılara hitap edeceği belirtilmiştir.

İlgili yazıda Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ticaret hacminin, ülke ekonomisinin büyüyeceği beklentilerine dayanarak yakın bir dönemde 1 milyar Dolar seviyesine çıkartılmasının hedeflendiği belirtilmektedir. 2018 yılında Kırgızistan’a ihracatımızın bir önceki yıla göre %9,8 oranında arttığı ve 377,2 milyon Dolar seviyesinde gerçekleştiği ve Kırgızistan’da ulaştırma altyapısı, telekomünikasyon, hidroelektrik, hidrokarbon sanayi, mineral, metal ve kıymetli taş madenciliği, tekstil, gıda işleme, tarım (buğday, türün, bakliyat vs.), ambalaj sanayi ve turizm sektörlerinde yatırım olanaklarının bulunduğu ifade edilmektedir.


Yazıda, taslak programı ekte sunulan söz konusu İş Forumuna katılım için firma temsilcilerinin kirgizistan.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra son katılım teyitlerinin en geç 20 Kasım 2019 tarihine kadar TOBB’a (kirgizistan@tobb.org.tr) bildirmeleri gerektiği aktarılmıştır.


Üyelerimize duyurulur.Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası
Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

08

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü'nün yazısına atfen, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tetkikat sonucu ilgili firmalara iki yıl süre ile onay verildiği belirtilmektedir.

Üyelerimizin bilgilerine sunulur.


Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

08

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 01.11.2019 tarih ve 34221550-045.99-10926 sayılı yazısı.

Üzerlerinde turizm amaçlı yatırım yapmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek kamu taşınmazlarına ilişkin “Turizm Yatırımcılarına Kamu Taşınmazı Tahsis Şartnamesi 2019/1” yazısı eklidir.

Üyelerimizin bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,


Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

08
Geleceğe Nefes Olduk

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın başlattığı Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında; Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri olarak fidan sahiplendik.

Kampanyaya başvurular devam ediyor. Fidan seferberliği 'Geleceğe Nefes Ol' kampanyası Türkiye'nin ana gündem konularından biri oldu. Geleceğe Nefes Ol' kampanyası ile vatandaşlar Türkiye'nin istediği bölgesinde dikilecek 5 ağaca kendi ve aile bireylerinin isimlerini vererek fidan sahiplenebiliyor ya da bağışta bulunabiliyor. 'Geleceğe Nefes Ol' un.

Dünya üzerinde yaşayacak nesillerin sayısını artırmak, yaşamın daha kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlamak amacıyla yürütülen "Geleceğe Nefes" fidan kampanyası beklenen ilgiyi gördü. Geleceğe Nefes fidan kampanyası sona erdiğinde ağaç dikme seferberliği kapsamında 11 Kasım'da saat 11.11'de, 81 ildeki 2 bin 23 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidan toprakla buluşturulacak.

Tüm yurtta fidanların toprakla buluşacağı seferberliğe katılmak isteyen vatandaşlar,
https://gelecegenefes.com  internet sayfası üzerinden, Türkiye'nin istediği bölgesinde dikilecek 5 ağaca kendi ve aile bireylerinin isimlerini vererek fidan sahiplenebiliyor ya da bağışta bulunabiliyor. 

[Devamını oku...]

04

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 01.11.2019 tarih ve 34221550-050.01.02-10923 sayılı yazısı.


T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel
Müdürlüğü’nün öncülüğünde, Atık İthalatı ile ilgili uygulamaların güçlendirilmesi, geliştirilmesi ve ilgili paydaş gruplarla (ilgili Bakanlıklar, özel sektör, STK’lar, oda ve birlikler, Enstitüler, Belediyeler) bilgi alışverişinde bulunulması, aynı zamanda Çevrenin Korunması Yönünden Kontrol Altında Tutulan Atıkların İthalat Denetimi Tebliği ile ilgili yapılacak iş ve işlemleri müzakere edilmesi ve Atık İthalatına ilişkin alınacak kararların değerlendirilmesi amacı ile Maritim Pine Beach Belek/ANTALYA’da 10-13 Kasım 2019 tarihleri arasında 4 gün sürecek “Atık İthalatı Çalıştayı” düzenlenecektir.


Son başvuru tarihi 4 Kasım 2019 olup, program detayları ve katılım ile ilgili bilgiler http://tucev.org/duyuru/atik-ithalati-calistayi adresinde yer almaktadır.


Katılım Ücretlidir.


Plastik, cam, kağıt ve geri dönüşüm sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimize duyurulur.


Toplantı Detay Bilgileri :
Yer: MaritimPine Beach Resort - İleribaşı Mevkii Belek/Antalya
Toplantı Tarihi: 10-13 Kasım2019
Telefon: +90 0312 235 60 84 / +90 0312 215 97 36


Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

31

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 28.10.2019 tarih ve 34221550-250-10740 sayılı yazısı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü'nden alınan 08/10/2019 tarih ve 74566 sayılı yazıda, 31 Aralık 2015 tarihli ve 29579 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşmması Hakkında Yönetmelikle Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile trafik siciline tescilli ADR/Taşıt Uygunluk Belgesi olmadan faaliyette bulunan 2014 ve öncesi model yılına sahip eski taşıtlara, belirlenen takvime uygun olarak "Taşıt Durum Tespit Belgesi" alma zorunluluğu getirildiği belirtilmekte olup 01/07/2016 tarihinden itibaren 3 yılı aşkın bir zamandır bu işlemin gerçekleştirildiği, bu zaman zarfında piyasada bulunan tüm araçların kayıt altına alındığı belirtilmektedir. Ayrıca, Türk Standartlar Ensitütüsü tarafından, uygulamanın kötüye kullanılmasına mahal vermemek için yeni yayımlanan yönetmelik kapsamında Taşıt Durum Tespit Belgesi düzenleme işlemine 31 Aralık 2019 tarihinde son verilmesi talep edildiği bildirilmektedir.

Bu kapsamda, 24/04/2019 tarihli ve 30754 sayılı  Resmi Gazete'de yeniden yayımlanan Yönetmeliğin Geçici Madde 1 hükmü kapsamında tüm eski araçların ADR/Taşıt Uygunluk Belgesi almalannın zorunlu olduğu 31/12/2019 tarihinden sonra Taşıt Durum Tespit Belgesi Düzenlenmesine son verilecektir.


İlgili üyelerimize duyurulur.Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

31

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 24.10.2019 tarih ve 34221550-720-10690 sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazıda, Türkiye-İsviçre Yüksek Düzeyli Ekonomik Ticari İşbirliği mekanizmasının 9. Dönem Toplantısı'nın 3 Aralık 2019 tarihinde Bern'de düzenlenmesi öngörüldüğü belirtilerek, söz konusu toplantıya yönelik hazırlık çalışmalarında yararlanılmak ve toplantı  sonunda imzalanacak mutabakat zaptında yer almak üzere Türkiye-İsviçre ilişkileri hakkında ele alınmasında fayda görülen konulara ilişkin bilgi talep edilmektedir.

Bu itibarla, konunun ilgili üyelerinize duyurularak, İsviçre ile ticari ve ekonomik ilişkilerin arttırılmasına yönelik işbirliği imkânları, öncelik verilecek sektörler, ticaretin geliştirilmesi için öneriler, ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri gibi konulara ilişkin görüşlerinizin en geç 4 Kasım 2019 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (E-posta: anara.daylan@tobb.og.tr) iletilmesi gerekmektedir.


İlgili üyelerimize duyurulur.

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası
Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 54İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son