• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

21

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen 16.03.2019 tarih ve 34221550-100- 2803 sayılı yazı ile; KOSGEB'in İşletme Geliştirme Destek Programı çerçevesinde, oda ve borsalar tarafından düzenlenen KOSGEB destekli yurt dışı iş gezileri ile ilgili başvuru sürecinin, 24.09.2018 tarihinden itibaren Birlik koordinasyonunda yürütüldüğü,

 

Bu sürecin başlangıcından itibaren Birliğe yapılan başvurular ve yurt dışı İş gezisi düzenlenmesine ilişkin gerçekleştirilen görüşmelerde, destek mevzuatının karmaşık olduğu, bu karmaşıklığın ise başvuruları etkilediğinin tespit edildiği,

 

Bu kapsamda yurt dışı iş gezisi destek başvurularını kolaylaştırmak ve mevzuatta ifade edilen hususları daha anlaşılır kılmak için "5 Adımda KOBİ'lere Yönelik KOSGEB Destekli Yurt Dışı Fuar Gezisi Düzenleyin” afişi hazırlandığı bildirilmiştir.

 

Konu ile ilgili detaylı bilgiye KOBİ Bilgi Sitesi’nden (http://www.kobi.org.tr), desteğe ilişkin rehberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

https://www.tobb.org.tr/KobiArastirma/SayfaIar/YurtdisiIsGezisiDestegi.php

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

21

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen 15.03.2019 tarih ve 34221550-720-2795 sayılı yazıda, Türkiye'nin Toronto Başkonsolosluğunun 15.03.2019 tarihli elektronik postasına atfen; 20-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Toronto'da 25 bin kişinin, 120 ülkeden 1000'i aşkın startup şirketinin ve yatırımcıların katılımıyla "Collusion” isimli yüksek teknoloji konferansının düzenleneceği bildirilmektedir.

 

Yazıda, Avrupa'da "Web Summit”, Kuzey Amerika'da ise "Collusion” ismiyle düzenlenen etkinliklerin dünyadaki en önemli yüksek teknoloji konferanslarından birini teşkil ettiği belirtilmekte olup, bahsi geçen konferansın daha önce ABD'de yapılmış olduğu, bu defa Toronto'nun üç yıl süreyle konferansa ev sahipliği yapmasının kararlaştırıldığı ifade edilmektedir.

 

Ayrıca, konferansın düzenleyicisi ve ev sahibi olan Toronto Belediyesi'nin, 5 Nisan 2019 tarihine kadar katılım bilgilerini iletecek ülke heyetlerine ücretsiz 50 giriş kartı tahsis edeceğini, çok az yer kalmakla birlikte müsait stand alanlarının bulunduğunu, ülkemizin bahsi geçen etkinliğe katılımına önem verdiklerini ifade ettiği bildirilmektedir.

 

Söz konusu konferansa ilişkin detaylı bilgilere Birliğimiz web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş İmkanları/Yurtdışı Etkinlikler” başlığı altından ulaşılabilmektedir.

 

İlgili üyelerimize duyurulur.

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

18

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı XI. Bölge Müdürlüğü’nden gönderilen 12.03.2019 tarih ve 79049874-220.01-E.2377 sayılı yazıda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü nün 11.03.2019 tarih ve 27671623-010.99- E. 18724 sayılı yazısına atfen;

 

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin (KTY)' nin 40'ıncı maddesinin altıncı, 43 üncü maddesinin üçüncü, 44 üncü maddesinin altıncı fıkralarında, adlarına C2, C3, Kİ, K3, LI, L2, N l, N2, RI, R2, Ml, M2, Pİ, P2, Tİ ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenmiş firmaların, KTY' de öngörülen ve Bakanlığımızca oluşturulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine (U-ETDS), faaliyetlerine ilişkin elektronik olarak bilgi göndermeleri/iletmeleri zorunlu bulunmakta olduğu,

 

Bahse konu yükümlülüğün KTY'nin Geçici 2 nci maddesi gereğince 31.12.2019 tarihinden itibaren başlayacağı,

 

Söz konusu, yukarıda belirtilen yükümlülükler 31.12.2019 tarihinde başlayacağından, yukarıda belirtilen yetki belgelerine sahip firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamalarını teminen, konuyu bilgilerinize sunarız.  

 

İlgili üyelerimize önemle duyurulur. 

[Devamını oku...]

15

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yazısına atfen; Birleşik Krallık' ın Avrupa Birliği'nden ayrılması nedeni ile halihazırda yaşanan Brexit sürecinin araç, aksam, sistem ve ayrı teknik ünitelere yönelik AT tip onaylarını Birleşik Krallık onay kuruluşu VCA'dan temin etmiş olan ülkemiz pazarına ve/veya AB-27 ülkelerine ürün satan firmalarımızın olası bir anlaşmasız çıkış senaryosunun içerdiği riskleri dikkate alması gerektiği açıklanmıştır.

 

Yazıda, BREXIT sürecinin nasıl gelişeceğine ilişkin belirsizliğin devam ettiği bu süreçte, araç, aksam, sistem veya ayrı teknik üniteler için düzenlenen AT tip onaylarının söz konusu ülkenin onay kuruluşundan temin edilmesine istinaden geçerliliğini devam ettirmesine yönelik AB'nin 10.01.2019 tarihli Resmi Gazete'sinde yayımlanan (EU) 2019/26 sayılı düzenlemesinden bahsedilmiştir.

 

Yazıda devamla, firmaların olası bir anlaşmasız çıkış senaryosunun içerdiği riskler nedeniyle ilgili onaylarının geçerliliğini devam ettirebilmek amacıyla (EU) 2019/26 sayılı düzenleme kapsamında AB-27 ülkelerinin onay kuruluşlarına başvurarak gerekli tedbirleri almalarında fayda görüldüğü kaydedilmiştir.

 

Bu itibarla, konu ile ilgili firmaların bilgilendirilmesi ve yine konuyla ilgili olarak ihtiyatlı olabilmeleri için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü'nün yazısı ekte paylaşılmaktadır.

 

İlgili üyelerimizin bilgisine sunarız.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

15

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; Arnavutluk'un Başkenti Tiran'da geçtiğimiz dönemde beş kez Türk Ürünleri Fuarları gerçekleştirildiği, sektör temsilcilerinin talepleri doğrultusunda bölgenin en önemli uluslararası platformu olarak bilinen "26.Tiran Uluslararası Fuarı'nın" Türkiye Milli İştiraki İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirileceği ifade edilmiştir.

 

23-26 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek "26. Tiran Uluslararası Fuarı'nın" Türkiye Milli İştiraki Katılım Bedelinin 2.650TL/m2 olduğu, bu bedele tüm ana hizmetlerin dahil olduğu belirtilmiştir.

 

Yazıda devamla, ülkemiz ile Arnavutluk arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması ile 26. Tiran Uluslararası Fuarı'nın öneminin arttığı, Fuarda tüm sanayi, ticaret ve hizmet firmalarının yer almasının mümkün olduğu ifade edilmektedir.

 

Arnavutluk ve Güneydoğu Avrupa ülkeleri potansiyelinin değerlendirilmesi açısından büyük önem taşıyan 26.Tiran Uluslararası Fuarı'nda profesyonel ziyaretçiler ile ikili görüşme imkanları sağlanacağı belirtilmiştir.

 

Sözkonusu etkinliğe ilişkin ayrıntılı bilgi içeren görsel ve başvuru formuna ilişikteki dosyadan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin resmi web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş İmkanları/ Yurt Dışı Etkinlikler" bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

İlgili üyelerimize duyurulur.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

14
İstihdam Seferberliği 2019 Bilgilendirme Toplantısı

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında üyelerimize yönelik "İstihdam Seferberliği 2019 Bilgilendirme Toplantısı" Bulancak Kaymakamı Sayın Hamdi ÜNCÜ, SGK Giresun İl Müdürü Sayın Erdal ÖZDEMİR, İş Kurumu Giresun İl Müdürü Mustafa SARI, SGK Bulancak İlçe Müdürü Sayın Neşfika YILDIRAN, SGK Giresun  İl Müdürlüğü ve İş Kurumu Giresun İl Müdürlüğü temsilcileri, Meclis Üyelerimiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Odamız üyelerinin katılımıyla, Odamız ev sahipliğinde Konferans Salonumuzda gerçekleştirildi.

   

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ali FATOĞLU’ nun açılış konuşmasını müteakip,  SGK Giresun İl Müdürlüğü ve İş Kurumu Giresun İl Müdürlüğü yetkilileri İstihdam Seferberliği 2019 hakkında sunum yaparak, katılımcılara detaylı bilgi verdiler.
    

13.03.2019 / BULANCAK

[Devamını oku...]

13
İstihdam Seferberliği 2019 - Üye Ziyaretleri

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali FATOĞLU ve Giresun 2.Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mete Bahadır YILMAZ İstihdam Seferberliği 2019 çalışmalarımız kapsamında; Odamız üyesi ÜNİTEKS TEKSTİL GIDA MOTORLU ARAÇLAR SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ BULANCAK ŞUBESİ’ ni ziyaret ettiler.  Şube Müdürü Ayhan HAMZA ve firma yetkilisi Halil ibrahim KÜRE ile görüşerek İstihdam Seferberliği 2019 hakkında bilgi alışverişinde bulundular.  

[Devamını oku...]

13
Giresun, Teknoparka Kavuşuyor

28 Şubat 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 801 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kurulması kararlaştıran “Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi" (Teknopark) için, GRÜ Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

 

Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) için yapılan çalışmaları ve bundan sonra atılacak adımları kamu ve sivil toplum kuruluşları ve Giresun halkıyla paylaşmak üzere düzenlenen toplantıya Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un yanı sıra, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekili Av. Kadir Aydın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı J.Albay B. Murat Yakın, MHP  Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, GRÜ akademik ve idari personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden Öğr. Gör. Şenol Sancak’ın sunumunu yaptığı programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Serkan Soylu yaptı.

 

Üç yıl önce ilk adımları atılan Teknokent projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile hayat  bulduğunu dile getiren Soylu, bu süreçte yardımlarını esirgemeyen ve her türlü desteği veren, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli ve Giresun Milletvekilleri ile yaptıkları görüşmelerde teknokentin kurulması için olumlu yaklaşımlarından ötürü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’a ve destek veren diğer tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarına  teşekkür etti.

 

Teknokent projesinin hazırlık ve onay sürecinde şehirden ve şehirdeki kurum ve kuruluşlardan önemli destek gördüklerini, bu desteğin kendileri için büyük gurur kaynağı olduğunu ifade eden Serkan Soylu, bu birliktelik sayesinde birçok üniversitenin gerçekleştiremediği önemli bir başarıya imza attıklarını söyledi.

 

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un da göreve geldiğinde Üniversitenin ilk hedefleri arasına bu projeyi aldığını belirten Prof. Dr. Soylu,  Bulancak TSO Başkanı Ali Fatoğlu ve 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mete Bahadır Yılmaz ile üç yıl önce yapılan bir görüşmeyi hatırlatarak, o dönem Bulancak’a açılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kendilerine gösterilen yer ile bu projenin ilk adımlarının atıldığını söyledi.

 

Projeyi Ordu Üniversitesi ile birlikte yürütmek istediklerini fakat, yaşanan gelişmeler sonunda GRÜ’nün projeyi tek başına üstlendiğini söyleyen Serkan Soylu, Ordu’da Ar-Ge çalışması yapan tüm firmalara ve Ordu Üniversitesinde çalışmalarını yürüten tüm araştırmacılara Teknokentin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

 

Daha sonra söz alan Teknik Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Muhammet Anıl Kaya, Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) ile ilgili bir sunum yaptı.

 

Teknopark kavramına, teknokentlerin kuruluş amaçları ve işleyişlerine değinen Kaya; yenilikçi fikirlerin ticari olarak değerlendirilmesi, artan beyin göçünün azaltılması, ülke gelişmişlik seviyesinin arttırılması, teknolojik girişimciliğin desteklenmesi ve teknoloji transferine katkı sağlanması gibi temel hedefleri olan teknoketlerin, hem kuruldukları bölgenin hem de ülkenin ekonomisine büyük katkı sağladıklarını söyledi.

 

Konuşmasında; ABD’deki Silikon Vadisi ve Türkiye’deki ilk teknopark olan ODTÜ Teknopark’a yer vererek, dünyada ve Türkiye’de kurulmuş olan teknoloji geliştirme bölgelerinin genel özellikleri üzerinde duran M. Anıl Kaya, 2. OSB’de kurulacak olan GRÜ Teknoparkta ilk etapta; gıda teknolojileri, savunma sanayi, makine ve metal sanayi,  sürdürülebilir enerji kaynakları, yazılım sektörü, asansör ve konveyör sanayi, tekstil sanayi ve eko turizm alanlarında çalışmalar yapmayı planladıklarını söyledi.

 

Sayın Kaya’nun sunumunun ardından Bulancak TSO Başkanı Ali Fatoğlu, Giresun 2. OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz ve İl Başkanlığı döneminde Teknokentin kurulması yönünde önemli katkılar sunan AK Parti Eski İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu kısa birer teşekkür konuşması yaptılar.

 

Programda konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, üniversitelerin temel görevlerinden birinin de araştırma ve geliştirme olduğunu belirterek, Giresun Üniversitesinin sahip olduğu bilgi ve birikim ile başta Giresun ili olmak üzere tüm ülkeye fayda sağlamak için sürdürdükleri çalışmalara yoğun bir şekilde devam ettiklerini söyledi.

 

Bu bağlamda 1 yıl önce kurulan Teknoloji Transfer Ofisinin yanı sıra, yaklaşık bir yıldır Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesinin kuruluş çalışmalarını büyük bir özveri ve gayretle sürdürdüklerini söyleyen Giresun Üniversitesi Rektörü sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve ilgili kurumlarla yaptığımız uzun ve yorucu çalışmalar sonucunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesinin, Giresun 2.OSB içerisinde resmi gazetede yayınlanarak kurulduğunu büyük bir gurur ile tekrar açıklamak isterim.

 

Yaklaşık 10 dönüm arazi üzerinde hizmet verecek olan Teknoloji Geliştirme Bölgemizin, Milli sanayi çalışmalarımızda ilimize, bölgemize ve ülkemize büyük hizmetler vereceğine yürekten inanıyorum. Ülkemizin Milli sanayi hamlesinin, önemli unsurlarından biri olan Teknoloji Geliştirme Bölgesinde oluşturulacak AR-GE alanları, AR-GE ofisleri ve kuluçka alanları sayesinde ilimizde ve bölgemizde AR-GE çalışmaları yapan veya yapmak için fırsat kollayan şirketler, genç girişimciler, öğrenciler ve akademisyenler teknoloji geliştirme bölgemizden faydalanabilecek ve AR-GE niteliğinde çalışmalar yapabilecektir.

 

Teknokentler içerisinde yer alacak şirket ve girişimciler birçok vergi muafiyetinden faydalanabilecek ve böylelikle girişimcilerimize birçok kolaylıklar sağlanacaktır. Yine TGB içerisinde kurulacak şirketlerde çalıştırılacak nitelikli personel istihdamı da ilimiz ve bölgemiz için oldukça önemli olacaktır.

 

TGB içerisinde kurulabilecek olan akademisyen şirketleri sayesinde, ilimizde ve bölgemizde Üniversite-Sanayi iş birliğinin temeli oluşturulacak, sanayici ve akademisyenlerimizin bir arada çözüm odaklı çalışmalar yapılabilmesinin önü de açılmış olacaktır. Böylelikle daha önce akademisyen sanayi danışmanlıklarında yaşanan sorunlar ortadan kaldırılacak ve sanayicilerin üniversitemizin akademisyen bilgi ve birikiminden, aynı şekilde akademisyenlerimizin de sanayicilerimizin fikir ve görüşlerinden faydalanabileceği projelerde bir araya gelmesi sağlanacaktır.

 

Teknoloji Geliştirme Bölgemizin 2. OSB içerisinde yer alması, havaalanı ve karayollarına çok yakın olması ile Giresun ve Ordu illerinin ortasında yer alması gibi birçok stratejik avantaja sahip olması da cazibesini önemli ölçüde arttıracaktır.

 

İlan edilme sürecinin ardından, İlimiz sanayici, iş adamları, STK ve kamu kurumları ile yapılacak istişarelerin ardından ve Teknokentimizin yönetim kurulunun belirlenmesi, Yönetici A.Ş. olarak sermaye yapısının ortaya çıkması ve TGB alanı içerisinde kurulacak AR-GE ofisleri, idare binası ve kuluçka merkezi inşaatlarına başlanacaktır.

 

Ben tekrar katılımınız için teşekkür ediyor ve Giresun TGB’nin kurulmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız  ve Sayın Bakanlarımız olmak üzere Sayın Valimize, Sayın Vekillerimize, dönemin Ak Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na, 2. OSB Müdürü M. Bahadır Yılmaz’a, Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Bulancak TSO Başkanı Ali Fatoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine, süreci yakından takip eden Doç. Dr. Mehmet Galip İçduygu’ya ve  Öğr. Gör. M. Anıl Kaya’ya teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Giresun Üniversitesi Rektörü ardından Giresun Milletvekili Av. Kadir Aydın da kısa bir konuşma yaptı. İlk olarak Bulancak Belediye Başkanlığı döneminde ve Giresun Üniversitesi Genel Sekreteri unvanıyla, sonrasında ise Giresun Milletvekili olarak sürece dahil olduğunu ve bu gün projenin artık hayata geçiyor olmasından büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Kadir Aydın, Teknokentin Giresun ve Türkiye’nin ekonomisine, teknolojik gelişimine önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

 

Teknokentlerin; öğrenci, akademisyen, sanayici ve proje sahibi kişiler için önemli bir mecra, bir çalışma alanı olduğunu söyleyen Aydın; Sayın Nurettin Canikli başta olmak üzere, Sayın Nihat Ergün’e, sürecin fikir babası Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’a ve emek harcayan herkese teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

 

Programda konuşan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları da sözlerine organize sanayi bölgelerinin kuruluşunun ve gelişiminin önemine vurgu yaparak başladı.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun ziyaretinde, organize sanayi bölgelerinin gelişimiyle ilgili bilgi aldığını söyleyen Sarıfakıoğulları; “Yaklaşık 50 hektarlık bir alan üzerinde şu an 7 fabrikamız faal, 6 fabrikamız inşaat halinde ve yaklaşık 54 fabrikanın kurulabileceği bir alanımız var. Burada 10 dönümlük bir araziyi; Değerli Rektörümüz ile Giresun ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımızın da arzu ve istekleriyle üniversitemize verdik.  Böylelikle, üniversite-sanayi işbirliğini pekiştireceğiz. Böylelikle inovasyona dayalı çalışmaların içerisinde daha fazla yer almak isteyen sanayicimize de yol açmış olacağız. Bu işi sizlerle; akademisyenlerimizle, üniversitemizden mezun olacak öğrencilerimizle, genç beyinlerimizle gerçekleştireceğiz. Daha çok üreteceğiz, daha çok kazanacağız ve memleketimizi çok daha ileri noktalara taşıyacağız” dedi.

 

Sayın Valinin konuşmalarının ardından Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, GRÜ Teknopark’ın kurulmasında emeği geçen, katkı sağlayan kişilere teşekkür plaketlerini takdim etti.

 

12.03.2019 / GİRESUN kaynak: www.giresun.edu.tr 

[Devamını oku...]

08

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; Ülkemizin 2023 yılı vizyonu ve hedefleri doğrultusunda su kayıplarının kontrolü için çalışmalar gerçekleştiren kamu kurumlarının, özel sektör kuruluşlarının, akademisyenlerin ve öğrencilerin motivasyonlarını pekiştirerek su yönetiminde farkındalığı artırmak, başarılı projeler ile yenilikçi ürünleri teşvik etmek ve kamu – özel sektör – üniversite işbirliğine katkı sağlamak amacıyla Su Yönetimi Ödülleri programı tertip edilmiş olup, www.suyonetimiodulleri.org internet sitesinde ilan edildiği üzere aşağıdaki kategorilerde ödüller verilecektir.

 

Su ve Kanalizasyon İdaresi (başarılı proje)

 

İl Belediyesi (başarılı proje)

 

İlçe Belediyesi (başarılı proje)

 

Sulama Teşkilatı (başarılı proje)

 

Üretici (yenilikçi ürün)

 

Yüklenici (başarılı proje)

 

Müşavir (başarılı proje)

 

Üniversite (başarılı proje)

 

Basın Kuruluşu (en iyi haber)

 

İçme Suyu Temin ve Dağıtım Sistemlerindeki Su Kayıplarının Kontrolü Yönetmeliği ve Teknik Usuller Tebliği ile Sulama Sistemlerindeki Su Kullanımının Kontrolü ve Su Kayıplarının Azaltılmasına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda ülkemizdeki su kayıplarının azaltılması çalışmalarına yarar sağlayan başarılı proje, yenilikçi ürün ve en iyi haber değerlendirmeleri Değerlendirme Kurulu (Jüri) tarafından aşağıdaki kıstaslar göz önünde bulundurularak yapılacaktır.

 

Azaltılan su kayıpları oranı

 

Yerli ürün kullanımı

 

Çevrenin korunması

 

Yenilikçi fikir

 

Ar-Ge katkısı

 

Toplumsal fayda

 

Sosyal sorumluluk

 

Sürdürülebilirlik

 

Başvurular www.suyonetimiodulleri.org internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Resmi yazı, e-posta, faks, vb. ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Kurumlar başvuru için internet sitesi üzerinde kullanıcı hesabı oluşturarak başvuru formunu dolduracaktır. Aynı kurum birden fazla ödül başvurusunda bulunabilir ancak her başvuru için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır. Başvurular 1 Şubat 2019 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında kabul edilecektir. Ödül töreni 9 Ekim 2019 tarihinde 5. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu ile eş zamanlı olarak Ankara’da düzenlenecektir.

 

İlgili üyelerimize duyurulur.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

08

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; Güney Afrika Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Bakanlığı bünyesindeki Yatırım Ofisi (InvestSA) tarafından Pretoria Büyükelçiliğimiz ile temasa geçilerek iki adet yatırım projesine ilişkin ülkemiz ile işbirliği yapma arzusunda oldukları ifade edilmektedir.

 

Yatırım projelerine ilişkin bilgi ekte bulunmaktadır. Konu ile ilgilenen firmalarımızın Pretoria Ticaret Müşavirliğimiz (pretoria@ticaret.gov.tr) ile temas etmeleri gerekmektedir.

 

İlgili üyelerimize duyurulur.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 41İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son