• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

29
Odamız Bulancak İlçesi’nden Kayıtlı Üyeleri İle İftar Yemeğinde Buluştu

Odamız 29.05.2018 Salı günü İskele Restoran Bulancak/GİRESUN’ da düzenlediği iftar yemeğinde Bulancak İlçesi’nden kayıtlı üyeleri ile buluştu. Bulancak İlçe Protokolü ve misafirlerin de katıldığı iftar yemeğine yoğun katılım ve ilgi gösterildi. 

[Devamını oku...]

24

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza gönderilen yazıda; Mısır Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Mısır'a ihracat yapan ülke firmalarının Mısır İhracat ve İthalat Kontrol İdaresi bünyesinde oluşturulan bir kayıt sistemine kayıt olma zorunluluğuna dair uygulamasının 16.03.2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olduğu, konu hakkındaki çalışmaların bu tarih itibariyle yapılmaya başlandığı belirtilmiştir.

 

Yazıda devamla, Mısır tarafından 13.04.2018 tarihinde alınan bilgilere göre güncellenmiş onaylı ve onay bekleyen firma listelerinin Ekonomi Bakanlığı’na iletildiği belirtilmekte olup, anılan listede yer alan 381 firmaya Mısır’ın ilgili idari otoritesi tarafından onay verildiği, 148 firmanın ise onay beklediği ifade edilmiştir.

 

Bu çerçevede, mevcut durumda Mısır Üretici Kayıt Sistemi'ne başvuru işlemlerini tamamlamalarına rağmen hâlihazırda henüz onay bekleyen Odamız üyesi firmaların  güncel durumlarını sorgulamak ve kabul edilmemişler ise kabul edilmeme gerekçelerini öğrenmek amacıyla 04.06.2018 tarihine kadar TOBB’a (disticaret@tobb.org.tr) başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

Bilgilerinize sunulur. 

[Devamını oku...]

23
Odamız Piraziz İlçesi’nden kayıtlı Üyeleri ile İftar Yemeğinde Buluştu

Odamız 23.05.2018 Çarşamba günü Beyaz Köşk Restaurant Piraziz GİRESUN’ da düzenlediği iftar yemeğinde Piraziz İlçesi’nden kayıtlı üyeleri ile buluştu. Piraziz İlçe Protokolü ve misafirlerin de katıldığı iftar yemeğine yoğun katılım ve ilgi gösterildi. 

[Devamını oku...]

19
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Odamız Meclis Başkanı Mümtaz BEKCİ katıldı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Odamız Meclis Başkanı Mümtaz BEKCİ katıldı.
19
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.  
18
İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Bilgilendirme Toplantısı

17.05.2018 Perşembe günü saat 16:00 da, Odamız ev sahipliğinde konferans salonumuzda, KOSGEB Giresun Müdürlüğü ve Odamız işbirliği ile, “İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantı da KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI hakkında bilgi verildi.

 

KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI

KOSGEB tarafından, KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı “2018 / 01 İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi” Proje Teklif Çağrısı yayınlanmıştır.

.

Proje sunacak işletmelerin KOSGEB Veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekmektedir. 2017 yılı KOBİ Beyannamesi onaylı olmayan işletmeler başvuru sistemine giriş yapamayacaktır.

Orta düşük ve düşük teknolojili imalat sanayi sektörlerindeki ve yazılım sektöründeki KOBİ’lerde 2017 yılı net satış hasılatının en az 300.000 TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacaktır. Orta yüksek ve yüksek teknolojili imalat sektörlerindeki işletmelerde yukarıda belirtilen satış hasılatı ve çalışan sayısı kısıtı dikkate alınmayacaktır.

İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2017 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekecektir. Destek oranı tüm bölgeler için %60’tır. Proje çağrısı ile işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli (teminat karşılığı) olmak üzere toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebilecektir.

 

Başvuru şartlarını karşılayan KOBİ’ler, “rekabet gücünün geliştirilmesi” genel teması ile ilişkilendirilen aşağıdaki stratejilerden biri veya birkaçını birlikte içeren proje sunabilecektir. Yazılım işletmeleri için 6 numaralı strateji zorunlu, diğerleri seçenektir.

 

• Üretimde maliyet düşürme ve/veya verimliliği arttırma amaçlı makine – teçhizat edinimi ve devreye alma

• Ürün kalitesini ve /veya katma değerini arttırma

• Ölçüm – analiz altyapısını iyileştirme

• Pazarlama etkinliğini geliştirme

• İhracat kapasitesini arttırma

• (Yazılım işletmeleri için zorunlu) Veri madenciliği, bulut bilişim, nesnelerin interneti, yapay zeka, ERP/ MRP, CAD / CAM, akıllı uygulamalar, bilgi güvenliği, robot ve otomasyon yazılımları, bilgisayar oyunları (mobil oyun dahil) alanlarından herhangi birinde veya birkaçında; tasarım ve ürün geliştirme yetkinliklerinin arttırılması veya ürün test / belgelendirme ya da yeni yazılım / oyun geliştirme

Proje çağrısının toplam bütçesi; imalat sanayi sektörü için 500 Milyon TL, yazılım sektörü için 200 Milyon TL olmak üzere toplam 700 Milyon TL’dir.


Başvuru yapılmış olması işletmeye herhangi bir hak doğurmayacaktır. Başvurular, KOSGEB tarafından belirlenen değerlendirme kriterlerine göre puanlanacak ve puan sıralamasına göre bütçe imkanları dahilinde desteklenmesi mümkün olan sayıdaki başvuru desteklenecektir.

Aşağıdaki link ile Proje Teklif Çağrısına erişilebilecektir. Proje Başvuru Formu Örneği, Başvuru Kılavuzu, İller Bazında Başvuru Yapabilecek İmalat Sanayi Sektörleri Matrisi, Kurul Değerlendirme Kriterleri Tablosu, OECD İmalat Sanayi Sektörleri Teknoloji Düzeyi Sınıflandırma Tablosu ve programın Uygulama esasları, www.kosgeb.gov.tr adresinde “Destekler” menüsünden “KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı” alt menüsü seçilerek incelenebilecektir.
 

Proje çağrısı için başvuru sistemi 22 Haziran 2018 günü saat 23.59’da kapatılacaktır. Son başvuru tarih ve saatinden önce başvuru sahibi tarafından onaylanmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı ve 2017 KOBİ Beyannamesi onaylı işletmeler, işletme yetkilisinin e-devlet şifresiyle ile sisteme girerek başvurularını oluşturabilecektir. 

[Devamını oku...]

18
SGK Bulancak İlçe Müdürlüğü Ziyareti
SGK Bulancak İlçe Müdürlüğü Ziyareti. SGK Haftası münasebetiyle Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU, Meclis Başkanı Mümtaz BEKCİ ve Genel Sekreter Tun...

[Devamını oku...]

16
İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi
KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında, imalat sanayi ve yazılım sektörüne yönelik "İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörleri...

[Devamını oku...]

16
TOBB 74. Genel Kurulu Ankara'da yapıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu, 14-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşti. Genel Kurula, Yönetim Kurul...

[Devamını oku...]

14
Dünya Eczacılık Günü Kutlu Olsun.
Sağlık sektörünün önemli bir unsuru olan ilacın, vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayan, kendini tüm insanlığın sağlığını düşünmeye adayan, sağlık hizm...

[Devamını oku...]

Sayfa 2 / 28İlk   Geri   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son