• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

19
TOBB-ETÜ’ den Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Dereceye Giren Öğrencilere Davet

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ailesi olarak 2003 yılında kurduğumuz TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) geride bıraktığımız 15 yılda ülkemizin seçkin üniversitelerinden biri haline gelerek, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli, girişimci ve küresel rekabete hazır insan gücünü yetiştiren bir eğitim kurumu olmuştur. Bu başarıya sizlerin desteği ile ulaşılmıştır. Üniversitemiz camiamızın desteğiyle daha büyük başarılara imza atmaya devam edilecektir.


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanması beklenmektedir. Sonuçlar açıklandıktan sonra, Oda ve Borsa Başkanlarımızın, bulundukları illerde sınavda ilk 100’e, 500’e ve 1.000’e girme başarısı gösteren üstün başarılı öğrencilerle iletişim kurulmasında yardımcı olmaları büyük önem arz etmektedir.
 

[Devamını oku...]

19

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 13.07.2018 tarihli ve 10773 sayılı yazısı.

İlgi'de kayıtlı yazıda, Avrupa Komisyonu'ndan alınan 12.07.2018 tarihli yazıya atfen, Ticaret Bakanlığı'ndan alınacak ikinci bir talimata kadar Avrupa Birliği'ne yapılan ihracatta düzenlenen belgelerin (A.TR, EUR.1 ve EUR.MED) onay ve vize işlemleri mevcut durumda olduğu gibi elektronik olarak gerçekleştirilmekte birlikte, söz konusu belgelerin MEDOS sistemi üzerinden çıktısının alınmasını takiben belgelerde yer alan "gümrük vizesi" kutusunun ilgili gümrük memurunca ayrıca imzalanması gerektiği kaydedilmiştir.

 

İlgili üyelerimize önemle duyurulur. 

[Devamını oku...]

16

Şirketlerin hayat sigortası olarak da tanımlanan, aynı zamanda şirketler için bir uyarı sistemi olan "Alacak Sigortası" şirketlerin ihracat ve yurt içi satışlarından olan alacaklarını sigortalayan bir sistemdir.

Detaylı bilgiye bağlı dosyalardan ulaşabilirsiniz. 

[Devamını oku...]

15
Destan Yürekle Yazıldı

Demokrasimize, vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ederiz. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

[Devamını oku...]

13

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda, 123 Mayıs 2018 tarih ve 30429 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 148 Seri Numaralı Gümrük Genel Tebliği’nin 5. Maddesi 4.fıkrası b bendi uyarınca Odalarımız tarafından satılan ve 6 ay içerisinde elektronik sistem üzerinden işlem yapılmayan A.TR Dolaşım Belgelerinin elektronik sistemde geçersiz statüde yer alacağı açıklanmıştır.

 
Bu defa, anlan tebliğ yayımlanmadan önce satış işlemi yapılan ve halihazırda firmaların/gümrük müşavirlerinin stoklarında yer A.TR Dolaşım Belgelerine dair yapılacak işlemler hakkında Birliğimizce Gümrük ve Ticaret Bakanlığı nezdinde girişimde bulunulmuştur.


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan alınan yazı ile, 148 Seri Numaralı Gümrük Genel Tebliği’nin yayımlandığı 23 Mayıs 2018 tarihinden önce Odalarca firmalar/gümrük müşavirlerine satılan A.TR Dolaşım Belgelerinin, satış işleminin yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl süre ile kullanılabilmesi uygun görülmüştür. 23 Mayıs 2018 tarihli ve sonrasında Odalar tarafından satışı yapılan A.TR Dolaşım Belgelerinin geçerlilik süresi ise bahse konu tebliğin 5. Maddesinin 4. Fıkrası b bendi uyarınca 6 aydır.


İlgili üyelerimize önemle duyurulur.
 

[Devamını oku...]

09
Sigorta Acenteleri İl Delegeliği Seçim Sonuçları Hakkında Önemli Duyuru

05 Temmuz 2018 Perşembe günü, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Giriş Kat Toplantı Salonunda, 09:30 – 16:30 saatleri arasında gerçekleştirilen Sigorta Acenteleri İl Delegeliği Seçimleri kesin sonuçlarına göre İl Delege Adaylarının almış oldukları oy şu şekildedir:


• Abdulkadir GÜREL  : 41

• Karamustafaoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi

• Hanife KARAMUSTAFAOĞLU   : 35

• Murat GÜNAYDIN  : 31

• Hocaoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi

• Orhan HOCAOĞLU  : 27


Bu sonuçlara göre Sigorta Acenteleri Giresun İl Delegesi olarak Abdulkadir GÜREL ve Karamustafaoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi / Hanife KARAMUSTAFAOĞLU seçilmişlerdir.

Sigorta Acentelerimize saygıyla duyurulur.
 

[Devamını oku...]

09
Başsağlığı

Giresun Güce İlçemize bağlı Ağaçbaşı Yaylası Kavraz mevkiinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Ali CEVİZCİ’ nin Şehit olduğunu büyük bir  teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.  Kahraman Şehidimize Allah’ tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.


Ali FATOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası 

[Devamını oku...]

08
Başsağlığı

Tekirdağ’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 

[Devamını oku...]

04
Prizren Business Forum 2018 Uluslararası Fuarı

İlgi: KOSGEB Giresun Müdürlüğü’nün 29.06.2018 tarih ve 25201318-010.07.02 -E.1120 sayılı yazısı.

 

21.09.2018 – 24.09.2018 tarihleri ??arasında Prizren Business Forum 2018 Yerel ve yurtdışı ürünler tanıtımı ve Ekonomik kalkınma için ULUSLARARASI İŞ ADAMLARI BULUŞMASI, KONFERANS & PRIZREN 2018 FUAR ‘ı gerçekleştirilecektir.

 

Organizasyon kapsamındaki etkinlikler:

 

Fuar

İş adamları görüşmesi (B2B)

Konferans

Organizasyon kapsamındaki konferanslar :

 

Kosova’da Yatırım İmkanlari

Kosovada Tarım ve Hayvancılık Gelişimi

Makine ve Ağır Sanayi Gelişimi

Tekstil ve Dericilik Gelişimi

Organizasyon kapsamındaki fabrika ziyaretleri:

 

Süt ve Süt ürünleri

Tekstil ve Deri

Şekerleme

Makina ve Ağır Sanayi sektörleri

 

Kosova genelinde yerli üreticiler, bayiliği olan (distribütör) ve Kosova dışından üreticilerin yer alacağı ve 140’ın üzerinde firma katılımının beklenen fuar "Sezair Suroi Spor Merkezi" Prizren/ Kosova’da gerçekleştirilecektir.

 

21.09.2018 – 23.09.2018 tarihleri arasında yapılacak olan Prizren Business Forum 2018 organizasyonuna : Arnavutluk, Almanya , İngiltere , İtalya , Çek Cumhuriyeti, Rusya , Türkiye , Bulgaristan ,Hırvatistan , Bosna-Hersek , Sırbistan , Makedonya , Slovenya , Karadağ vd. ülkeler katılacaktır. Etkinlikte bu yıl 600’ün üzerinde iş adamı ve 10’ nun üzerinde medya mensubunun yer alması beklenmektedir.

 

Katılım Şartları

Fuar Organizasyon Tarihleri

Geliş 20 Eylül 2018 - Dönüş 24 Eylül 2018

 

Havaalanından alış ve hava alanına dönüş transferleri organizasyon kurumu tarafından yapılacaktır. (Priştine Adem Jashari Havaalanı)

 

Konaklama ve gün içerisinde sabah kahvaltısı otelde ve akşam yemeği ise organizasyon kurumu tarafından karşılanacaktır.

 

ID kart her katılımcıya verilecektir

 

Gezi Rehberi:

 

Arnavutluk veya Makedonya gezileri katılmak isteyenler ek ücrete tabii olup

Konferansta Arnavutça Boşnakça Türkçe , Almanca, İngilizce ve İtalyanca tercüme yapılacaktır.

 

B2B ikili görüşmelerde tercüme sağlanacaktır. (Türkçe ,Almanca İngilizce ve Italyanca

 

Tek kişi katılımcı ücreti 350 euro (üçyüz elli Euro).

Ekstra - Standlar m2 .... 50 Euro olarak belirlenmiştir

 

http://www.businessforumprizren.com adresinden detaylı bilgiye erişim sağlanabilir.

 

BANKA HESAP NUMARASI: 1502 0310 0232 9544 Raiffeisen Bank

 

Katılımcı KOBİ’lerimizin Uluslararası İşadamları Buluşması, Konferans & Prizren 2018 Fuarı programını dikkatlice okuyarak, aşağıdaki Başvuru Formu’nu doldurması ve e-posta ile alper.ozturk@kosgeb.gov.tr adresine en geç 14.09.2018 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.  

[Devamını oku...]

03

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 29.06.2018 tarihli ve 0512/ET/9966 sayılı yazısı.

 

İlgi kayıtlı yazıda, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU) tarafından 6-8 Kasım 2018 tarihleri arasında Umman - Maskat'ta 70. IRU Dünya Kongresi düzenlenecektir. Ekonomilerin lokomotif sektörlerinden biri olan karayoluyla yolcu ve yük taşımacılığında küresel ölçekte önemli bir rol oynayan ülkemizin ve sektör temsilcilerimizin, anılan Kongrede temsili önem taşımaktadır.

 

Bu kapsamda, lojistik, yolcu ve yük taşımacılığı ve bilgi teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren ülkemiz firmalarının dünya çapında bilinirliklerini ve rekabet güçlerini arttırarak, küresel düzeyde kamu ve özel sektör paydaşları ile bir araya gelme fırsatından yararlanmaları amacıyla çeşitli sponsorluk paketleri hazırlanmıştır. (Ek - 1)

 

Söz konusu organizasyon ile ilgilenen firmaların TOBB personeli Elif Tangil (elif.tangil@tobb.org.tr) ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

Sayfa 5 / 34İlk   Geri   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  İleri   Son