• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

20
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın 02 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen seçimleri neticesinde göreve gelen Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.​ Heyetimiz Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Hasan ÇAKIRMELİKOĞLU tarafından karşılandı. 

[Devamını oku...]

20
DOKA Giresun Temsilciliği Ziyareti

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın 02 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen seçimleri neticesinde göreve gelen Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet DOKA Giresun Temsilciliği’ni ziyaret etti.​ 

[Devamını oku...]

20
İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı

20 Nisan 2018 Cuma günü saat 14:00 de Odamız ev sahipliğinde konferans salonumuzda Odamız üyelerine yönelik “İstihdam Teşvikleri” hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

SGK Giresun İl Müdürlüğü ve İŞKUR Giresun İl Müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı toplantıya, bilgilendirme sonrası soru- cevap şeklinde devam edildi.
 

[Devamını oku...]

19
Bulancak Belediye Başkanlığı Ziyareti

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın 02 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen seçimleri neticesinde göreve gelen Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR’ı ziyaret etti.​ 

[Devamını oku...]

19
Bulancak Kaymakamlığı Ziyareti

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın 02 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen seçimleri neticesinde göreve gelen Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Bulancak Kaymakamı Hamdi ÜNCÜ’ yü ziyaret etti.​ 

[Devamını oku...]

19
Bulancak Emniyet Müdürlüğü Ziyareti

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın 02 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen seçimleri neticesinde göreve gelen Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Bulancak Emniyet Müdürü Turgay KOVANCI’ yı ziyaret etti.​ 

[Devamını oku...]

19
Bulancak Vergi Dairesi Ziyareti

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın 02 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen seçimleri neticesinde göreve gelen Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Bulancak Vergi Dairesi Müdür Vekili Ali Ulvi YÜKSEL’ i ziyaret etti.​ 

[Devamını oku...]

16
Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’ndan HİSARCIKLIOĞLU’ na ziyaret

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU, beraberindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ nu makamında ziyaret etti.​

Kabulde TOBB Başkanı HİSARCIKLIOĞLU, yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ali FATOĞLU ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede, “Seçimi tamamladık. Yeni seçilen arkadaşlarla beraber Sayın Başkanımıza arkadaşlarımızı tanıtmak, arkadaşlarımızın da onu tanıması ve aynı zamanda TOBB’un genel kurulunda Başkanla beraber olduğumuzu, beraber yürümek istediğimizin gönlümüzün olduğunu belirtmek için buradayız” dedi.

[Devamını oku...]

13

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 11.04.2018 tarih ve 0431/5877 sayılı yazısı.

 

ABD’nin Genelleştirilmiş Tercihler Sistemine İlişkin son olarak 31 Aralık 2017 tarihinden sonra GTS Rejimi Yürürlükteymiş gibi hareket edilip GTS kapsamında yer alan ürünlerin sevkiyatlarında ilgili ithalatçılar tarafından ABD Gümrüklerine sunulan ürünün teslim evrakında (CBP Form 7501) “A” işaretinin eklenmeye devam edilmesi gerektiği vurgulanmıştı.

 

Ekonomi Bakanlığının direktifleri doğrultusunda konuya ilişkin olarak aşağıdaki ilave hususlara yer verilmiştir:

 

“23 Mart 2018 tarihinde Başkan Trump, 1 Ocak 2018-31 Aralık 2020 tarihleri arasında geçerli 1625 sayılı GSP yeni uzatma yasasını imzalamış, böylece ABD tarafından uygulanmakta olan GSP sistemi 2020 yılına kadar uzatılmış bulunmaktadır. Ayrıca, yasa geriye dönük olarak kabul edilmiştir.”

 

“Bu bağlamda, 1 Ocak 2018’dan GTS’nin yeniden yürürlüğe girdiği tarihe kadar, GSP kapsamında yapılan sevkiyatlarda ödenmiş olan gümrük vergileri, gerekli prosedürleri yerine getirilmiş olması kaydıyla, ithalatçılara iade edilmektedir” denilmektedir.

 

Bilgilerinize sunulur.

 

Saygılarımla,

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

10

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 09.04.2018 tarihli ve 0511-86/5711 sayılı yazısı.

İlgi kayıtlı yazıda, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Şubat 2017’de TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda “İstihdam Seferberliği” başlatılmıştır. Türk özel sektörünün üstün gayretleri ile 2017 sonunda dünyada eşi-benzeri görülmemiş bir başarıya imza atılmış ve 1,5 milyon insanımıza iş, ailelerine aş imkânı sağlanmıştır. İş aleminin istihdamın artırılması için gösterdiği başarı, 14 Aralık 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreninde en çok istihdam sağlayan illerimize, sektörlerimize ve firmalarımıza verilen ödüllerle taçlandırılmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, burada 2018’de uygulanacak istihdam teşviklerini açıklarken Türk iş dünyasına yeni bir çağrıda bulunarak 2017’de 1,5 milyon ilave istihdam sağlayan Türk özel sektörüne yeni bir hedef göstermiştir. Bu hedefe ulaşmak için, iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu yeni istihdam teşvikleriyle ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar sonucunda iş dünyası olarak ihtiyaç duyduğumuz istihdam teşviklerine ilişkin yasal düzenlemeleri de içeren 7103 sayılı Kanun TBMM’de kabul edilmiş ve 27.03.2018 tarihli ve 30373 sayılı 2. Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yeni istihdam teşvikleri 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 arasında 3 yıl süreyle uygulanacaktır. Kanun ile ayrıca 1 Nisan 2018 tarihinden önceki dönemde tüm şartları taşıdığı halde 5510 sayılı, 4447 sayılı, 6111 sayılı Kanun veya diğer kanunlarla sağlanan istihdam prim teşviki, destek ve indirimlerinden yararlanmamış üyelerimizin en geç 31 Mayıs 2018 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu’na yazılı olarak başvurmaları halinde bu Kanunlar ile getirilmiş teşviklerden yararlanma imkanı bulunmaktadır.

Üyelerimize duyurulur.
 

[Devamını oku...]

Sayfa 8 / 32İlk   Geri   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  İleri   Son