• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

21
Türkiye-Yunanistan İş Forumu Tarih Değişikliği-24/25 Ekim

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Yunanistan Büyükelçiliği koordinasyonunda, İzmir Ticaret Odası organizasyonunda ve Ege Sanayici İş Adamları Derneği(ESİAD) ve Yunanistan Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği'nin destekleriyle 21-22 Ekim 2013 tarihlerinde İzmir'de Türkiye -Yunanistan İş Forumu gerçekleştirileceği belirtilmiş ve ana sektörlerin yenilenebilir enerji, gıda ve tarım ürünleri, turizm, inşaat ve inşaat malzemeleri olarak tespit edildiği iletilmiş olup forumun daha verimli geçmesini teminen tarih değişikliği yapıldığı belirtilmekte ve yeni tarihlerin 24-25 Ekim 2013olarak tespit edildiği belirilmektedir.

[Devamını oku...]

21
Sanayi Amaçlı Kullanılan Yeraltısuları

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; 01.03.2013 tarih ve 28574 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 167 sayılı Yeraltısuları Hakkında Kanunda yapılan değişiklik ile sanayi maksatlı kullanılan kuyulara kanunun yayımlandığı tarihten itibaren bir yıl içerisinde ölçüm sistemi kurulması, bir yıl içerisinde ölçüm sistemi kurulmayan kuyuların kullanma belgelerinin iptal edilerek kuyuların kapatılacağı hükmü getirildiği belirtilmektedir. İlgili üyelerimize önemle duyurulur.

[Devamını oku...]

21
Sanayi Sicil Belgesi ile İlgili Önemli Duyuru

 2  Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun ikinci maddesi ile 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununa geçici madde eklenmiş olup, söz konusu geçici madde ile “Faaliyette olup olmadığına bakılmaksızın sanayi siciline kayıt olmayanlardan 31/12/2014 tarihine kadar kayıt işlemini tamamlayanlar hakkında bu kanunun 9 uncu maddesi gereği sanayi siciline tescil ettirmeyenler için öngörülen idari para cezası uygulanmaz” hükmü getirilmiştir.

[Devamını oku...]

21
Reflektör Denetleme Rehberi

 Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu’nun 27/12/2012 tarihinde gerçekleştirdiği 127. toplantısında ağır ve uzun araçlar ile yavaş hareket edebilen taşıtlarda ku LI anı 1 an arka işaret levhaları ve araç bordür reflektif şeritleri ile ilgili teknik düzenlemeler konusunda yaşanan sıkıntılar dile getirilmiş ve Bakanlığımız koordinesinde kurulması kararlaştırılan çalışma grubu oluşturularak sahte ve onaysız reflektif malzeme imal, satış ve kullanımına karşı yaptırımda bulunulmak üzere çalışma yapılmıştır.

[Devamını oku...]

21
Punjab-Yük Taşımacılığı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Pakistan’ın Punjab Eyaleti  Hükümeti’nin Rawalpandi – Islamabad’da toplu transit taşımacılık sistemi üzerinde fizbilite çalışması yapacağı bildirilmekte olup uluslar arası mühendislik danışmanlık firmalarını davet ettiği belirtilmektedir. Punjab Bölgesel Hükümeti tarafından “Punjab Metrobus Authority (PMA)”nin kanunen planlama, inşa, işleme ve bakım konularında yetkilendirildiği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

21
Kazakistan’ın Mangistau Eyaletindeki İş ve Yatırım Fırsatları

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Kazakistan’da Başkonsolosluğumuzun yakın zamanda faaliyete geçtiği Aktau şehrinin bağlı olduğu Mangistau eyaletindeki yatırım projeleri hakkında Astana Büyükelçiliğimizden alınan bilgiler, ilgide kayıtlı yazıyla alınmakla birlikte aşağıda sıralanmaktadır:

[Devamını oku...]

21
Giresun Çalışma ve İş Kurumu Tanıtım Faaliyetleri Toplantısı

 

Giresun Çalışma ve İş Kurumu ve Odamız işbirliği ile 20 Eylül 2013 Saat: 15:00 de Çalışma ve İş Kurumu'nun faaliyetleri ile ilgili toplantı yapıldı. Giresun Çalışma ve İş Kurumu temsilcileri ve Odamız üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Çalışma ve İş Kurumu'nun faaliyetlerine ilişkin sunumlar yapıldı.

[Devamını oku...]

21
5.Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu (17-19 Ekim 2013)

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; 5. Uluslararası Türkmenistan Yatırım Forumu’nun, 17-19 Ekim 2013 tarihlerinde, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

21
1 Ocak 2014 tarihi itibariyle bazı belge ve vesikalarda önemli değişiklikler

 Bildiğiniz üzere, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle bazı belge ve vesikalarda önemli değişiklikler olacaktır.

[Devamını oku...]

21
Hijyen Eğitimi Yönetmeliği

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; 5 Temmuz 2013 tarihli ve 28698 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Hijyen Eğitimi Yönetmeliği gereğince her iş kolunun özelliğine göre verilmesi gereken hijyen eğitimlerinin, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından planlanacağı ve düzenleneceği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 8 / 19İlk   Geri   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  İleri   Son