• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

01

Sayın Üyemiz,

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden TOBB’a gönderilen 21.11.2017 tarihli 57017886-204.99-E.5857497 sayılı yazısında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 14 üncü maddesinde;

 

– işverinin, iş kazalarını kazadan sonraki üç iş günü, sağlık hizmeti sunucuları veya işyeri hekimi tarafından kendisine bildirilen meslek hastalıklarını ise öğrendiği tarihten itibaren üç iş günü,

 

– sağlık hizmeti sunucularının kendilerine intikal eden iş kazalarını, yetkilendiren sağlık hizmeti sunucularının ise meslek hastalığı tanısı koydukları vakaları en geç on gün, içinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirmekle yükümlü kılındığı, anılan Kanunun 26 ıncı maddesinde ise söz konusu yükümlülüklerini yerine getirmeyenlere idari para cezası uygulanacağı öngörüldüğü, uygulanacak idari para cezası miktarının da işyerinde çalışan sigortalı sayısına ve işyerinin tehlike sınıfına göre farklılaştırıldığı belirtilmektedir.

 

Yazıda devamla sağlık hizmeti sunucuları tarafından verilen iş kazası ve meslek hastalıkları provizyonlarının, işverenlerin İş Kazası ve Meslek Hastalığı e-Bildirim uygulaması üzerinden https://uyg.sgk.gov.tr/IsvBildirimFormu/welcome.do linkinden görüntülenmesi hususunda program çalışmalarının tamamlandığı, söz konusu iş kazası ve meslek hastalıkları provizyonlarının iş kazası ve meslek hastalığı bildirim ekranlarından her işverenin kendi sigortalılarını görüntülemesinin sağlandığı belirtilerek üyelerimizin bilgilendirilmesi istenmektedir.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.


Saygılarımızla,  

[Devamını oku...]

01

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gönderilen yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavirliği'nden alınan bir e-postaya atfen; 2018 yılında Çin Halk Cumhuriyeti'nde Uluslararası İthalat Fuarı düzenleneceği belirtilerek, Çin Halk Cumhuriyeti firmaları ile ticari ilişkileri olan veya ticaret yapmak isteyen Türk firmalarının Çin Uluslararası İthalat Fuarına davet edilmek istendiği ifade edilmiştir.

 

Söz konusu fuara katılmak isteyen üyelerimizin ekteki formunu doldurup ÇHC Ticaret Müşavirliği’ne iletilmek üzere en geç 28 Aralık 2017 tarihine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (yasar.beyaz@tobb.org.tr)  gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla, 

[Devamını oku...]

29
Müşteri İle İletişim Eğitimi

29 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14:00 de Odamız ev sahipliğinde konferans salonumuzda Odamız üyelerine yönelik “MÜŞTERİ İLE İLETİŞİM EĞİTİMİ’’ düzenlendi. Emine FATOĞLU TOPKAYA’ nın eğitimci olarak katıldığı eğitime, bilgilendirme sonrası soru- cevap şeklinde devam edildi. 

[Devamını oku...]

28
Müşteri İle İletişim Eğitimi

Sayın üyemiz, 29 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14:00 de Odamız Konferans Salonunda; Müşteri İle İletişim Eğitimi gerçekleştirilecektir. Eğitime katılmanızı önemle rica ederiz.

[Devamını oku...]

28
Giresun-Ordu Teknoloji Geliştirme Merkezi Projesi Toplantısı

Ordu ve Giresun illerinin ortak kullanacağı Giresun-Ordu Teknoloji Geliştirme Merkezi (Teknokent) için çalışmalar sürüyor. Giresun Üniversitesi,Ordu Üniversitesi,Odalar ve Borsaların katılımıyla gerçekleştirilen kuruluş sürecinin son toplantısı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 27.11.2017 tarihinde yapıldı. 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası olarak katıldığımız toplantıda; Giresun-Ordu Teknoloji Geliştirme Merkezi adı altında kurulması planlanan TEKNOKENT projesi için kurucu heyetinin acilen oluşturulması planlandı.Heyette yer alması muhtemel kurum kuruluş ve işletmeler ile en kısa zamanda görüşmeler yapılması ise karara bağlandı.

[Devamını oku...]

17

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden iletilen yazıda; 26/12/2012 Tarih ve 28509 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince Birliğimizin  de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan İşyeri Tehlike Sınıfları Komisyonu, “İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü” çerçevesinde her yıl Ocak ayı içinde toplanarak çalışmalarını yürütmektedir.

Anılan prosedür gereğince , işyeri tehlike sınıflarına ilişkin itiraz taleplerinin en geç Komisyon toplanmadan 30 gün öncesine kadar bağlı oldukları üst işveren kuruluşları aracılığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne gönderilecektir.

İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi en son 27/02/2017 tarihli ve 29992 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış olup, değişiklik taleplerinin İşyeri Tehlike Sınıflarına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürüne uygun olarak hazırlanmış ekte yer alan başvuru formu doldurmak sureti ile en geç 6 Aralık 2017 tarihine kadar Odamıza ulaştırılması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği  

[Devamını oku...]

13

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza gönderilen yazıda;

 

Kamu İhale Kurumu ve TOBB işbirliğiyle 4-5 Aralık 2017 tarihlerinde Kamu İhale Kanunu ve Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu uygulamalarının değerlendirilmesi amacıyla bir sempozyum yapılacağı belirtilmektedir.

 

Sempozyum, 4-5 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda düzenlenecektir.

 

Sempozyuma katılmak isteyen üyelerimizin http://kik.tobb.org.tr/egitimkatilim/jsp/kayit.jsp?sinifid=1&dersid=1  linkinden online kayıt yaptırması gerekmektedir.

 

Taslak Program aşağıda yer almaktadır.

 

Saygılarımızla,

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

10
Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Saygı ve Özlemle Anıyoruz 

[Devamını oku...]

09

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden iletilen yazıda; Dişişleri Bakanlığı’nın 20.10.2017 tarihli ve 43143608-150.05-2017/12977653 sayılı yazısında, Kuveyt Büyükelçiliğimizden alınan bir yazıya istinaden, Kuveyt Dışişleri’nden alınan bir Nota’ya atfen, Kuveyt Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafindan “Kuveyt Expo 2018” fuarının 6-10 Şubat 2018 tarihlerinde Emir Şeyh Sabah’ın himayelerinde “Kuveyt Uluslararası Fuar” alanında düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, söz konusu fuar marjında, İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası ve Kuveyt Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğiyle gerçekleştirilmesi öngorülen “İİT Uluslararası Ticaret Fuarı” nda da özel sektör yetkililerinin ve işadamlarının yüz yüze görüşme imkanı bulacakları ifade edilmektedir.

Fuar hakkında detaylı bilgilere 
www.itf-kw.com internet adresi ve +965 9772 9111, +965 9999 0998, +965 9978 8852 numaralı telefonlardan erişilebileceği belirtilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

[Devamını oku...]

07

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 02.11.2017 tarih ve 0411/16878 sayılı yazısı ile Ekonomi Bakanlığı’nın yazısına atıfla; İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) işbirliği ile Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2017 ve İİT 5. Helal Expo’nun Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2017 kapsamında; Helal Gıda, İslami Finans, Helal Turizm, İslami Tekstil, Helal Tıp, Helal Kimya ve Ecza konularının ele alınacağı ve 57’si İİT üyesi olmak üzere 80’i aşkın ülkeden üst düzey katılımcılar ile konferansların düzenleneceği bildirilmiştir.

Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2017 ile İİT 5. Helal Expo’nun ülkemizin helal alanındaki lider, kural koyucu ve merkez ülke konumunun güçlendirilmesi, ülkemiz politika ve yaklaşımlarının tüm dünyaya duyurulması, helal ürün ve hizmetlerimizin sergilenmesi ve ülkemizde kurulmakta olan Helal Akreditasyon Kurumu’nun (HAK) uluslararası tanıtımı açısından bir fırsat oluşturduğunun değerlendirildiği bildirilmiştir.

Bahsi geçen etkinliklere ilişkin detaylı bilgiye 
http://www.worldhalalsummit.com.tr adresinden ulaşılabilir.

Üyelerimize duyurulur.
  

[Devamını oku...]

Sayfa 9 / 28İlk   Geri   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  İleri   Son