• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

21
Gıda ve Eğitim Yardımı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Odamız işbirliği ile Bu yıl Ramazan ayında muhtaç ailelere gıda yardımı yapılmıştı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Odamız işbirliği ile eğitim yardımı da yapıldı.

[Devamını oku...]

21
Faaliyet Kodlarının Tebliğine İlişkin Duyuru

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) yapılan duyuruda, oda üyelerinin Gelir İdaresi Başkanlığı’na vermiş oldukları ‘Mükellef Bilgileri Bildirim Formu’ ve ilgili Oda/Borsa kayıtları esas alınarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından belirlenen faaliyet kodları hakkında bilgi verildi.

[Devamını oku...]

21
Sanayi Sicil Belgeleri

 Giresun Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nden alınan yazıda; 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 2.maddesi gereğince; Yeni açılan ve anılan Kanunun 1.maddesi kapsamında değerlendirilen en az bir ( 1 ) işçi çalıştıran, Sanayi İşletmeleri iki ( 2 ) ay içerisinde Sanayi Sicil Beyannamesi doldurarak istenen diğer belgeleri de Bilim,Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü‘ne vererek Sanayi Siciline kayıt olmak zorundadırlar. Aksi taktirde Kanunun 9.maddesine göre; haklarında (731.00 TL.) İdari Para Cezası uygulanacağı bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

21
Bulancak TSO Yeni Yüzüyle Yayında

  Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası yeni internet sitesiyle yayında. Son gelişmeleri ve haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

[Devamını oku...]

21
Rusya'nın Dünya Ticaret Örgütü'ne Katılımı Konferansı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; 

TOBB’dan gelen yazıda, Küresel ticaret ve ekonomik faaliyetlerde öncü rolü bulunan ülkelerden birisi olan Rusya Federasyonu\'nun (RF), 19 yıl süren müzakerelerin ardından, iç mevzuatını uyumlu hale getirmek suretiyle, Eylül 2012 tarihinden itibaren Dünya Ticaret Örgütü\'ne (DTÖ) katılması, Türkiye\'nin bu ülke ile olan ikili ekonomik ve ticari ilişkileri bakımından yeni bir dönem oluşturmakta olduğu belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

21
Türkiye-Güney Kore Serbest Ticaret Anlaşması

 Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıya atfen;  Ekonomi Bakanlığı’nca hazırlanan ve İthalat Rejim Kararında (İRK) değişiklik yapan 2013/4635 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ek karar ile, söz konusu STA’ya ek Menşe Kuralları ve Menşe İşlemlerine İlişkin Protokol hükümlerini mevzuatımıza aktarmak amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan Türkiye - Güney Kore Serbest Ticaret Anlaşması Çerçevesindeki Ticarette Eşyanın Tercihli Menşeinin Tespiti Hakkında Yönetmeliğin 30 Nisan 2013 tarihli ve 28633 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak 1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle uygulamaya konmuş olduğu ve BİLGE sisteminde anılan STA kapsamında gerçekleştirilecek ithalat işlemlerine yönelik olarak “KORE” şeklinde bir kod oluşturulmuş bulunduğu bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

21
Rusya Novosibirsk

 Türk Hava Yolları, Rusya'nın Novosibirsk şehrine yeni hat açmış ve uçuşlara başlamıştır. Bu vesile ile THY ile yapılan protokol çerçevesinde azami 40 işadamımız ile birlikte 23-27 Haziran 2013 tarihleri arasında Novosibirsk'e yönelik işadamları heyeti gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

21
Avrupa Dil Sertifikaları

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden alınan yazıda, Avrupa Konseyi tarafından belirlenen Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre Avrupa dil sertifika sınavlarını yapmaya yetkili kılınan “The European Language Certificates” (TELC),18 ülkede; Almanca, Arapça, Çekçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve Türkçe olmak üzere 10 değişik dilde Avrupa dil sertifikası vermekte olan bir kurum olduğu ifade edilmiştir.

[Devamını oku...]

21
TÜBİTAK-İtalya Araştırma Konseyi Destekleri

 TÜBİTAK ve İtalya Araştırma Konseyleri (CNR) arasında imzalanan Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması çerçevesinde, 2014-2015 yılları için ortak araştırma projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Konuya ilişkin duyuru ve proje öneri formları www.tubitak.gov.tr/ikili web sitesinde mevcuttur.

[Devamını oku...]

21
4857 Sayılı İş Kanunu - 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Bilgilendirme Toplantısı

 İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın talimatları gereğince, Giresun İlinde Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile ortak organize edilen 4857 sayılı iş kanunu ile 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında "Bilgilendirme Toplantısı" yapılacaktır.

[Devamını oku...]

Sayfa 6 / 19İlk   Geri   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  İleri   Son