• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

07
Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

Sayın üyemiz, 24 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 13:00 de Odamız ev sahipliğinde Konferans Salonunda; Ticaret Bakanlığı, Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Odamız organizasyonu ile İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Ülke Masaları-Gürcistan Pazarına İhraç İmkanları, Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları konulu DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ gerçekleştirilecektir.


Seminere katılmanızı önemle rica ederiz.


Seminer Programı ve Başvuru Formuna bağlı dosyalardan ulaşabilirsiniz.


Saygılarımızla,


Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası 

[Devamını oku...]

03

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden gönderilen yazıda; Dışişleri Bakanlığı’nın 07.08.2018 tarih ve 43143608-150.05-2018/14192127 sayılı yazısına atfen; İlgide kayıtlı yazıda, Cidde Başkonsolosluğundan alınan bir yazıda istinaden, Cidde Ticaret ve Sanayi Odası,(JCCI) Başkan Yardımcısı Zaid Bassam ile bir görüşme gerçekleştirildiği ifade edilmekte, görüşmede değinilen hususlar aşağıda yer almaktadır.

 

Görüşmede JCCI Başkan Yardımcısı Zaid Bassam’in önümüzdeki dönemde JCCI bünyesinde Türkiye’den daha fazla heyeti bir yada iki aylık aralıklar halinde ağırlamak istediklerini ifade ettiği belirtilmektedir. Söz konusu heyetin Türkiye’nin herhangi bir ilinden olabileceği gibi herhangi bir temsil edecek şekilde de olabileceği ifade edilmiştir. Heyet ziyaretleri kapsamında, İlgili il veya bölgenin iş insanlarının JCCI Yöresel ürün veya lezzetlerinin tanıtımına ilişkin sunumlar yapabileceği, ilgili veya bölgenin bölgede mevcut olan yatırım imkânlarının Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyelerine aktarabileceği ifade edilmiştir. İlgili heyetlerin vize işlemleri konusunda JCCI olarak gerekli işlemleri kendilerinin yerine getirebileceğini ifade etmiştir.

 

Söz Konusu heyetlerin Organizasyonlarında, Ticaret Ataşeliğimiz Kanalıyla JCCI ile gerekli İrtibatların sağlanabileceği ifade edilmektedir.

 

Son olarak JCCI Başkan yardımcısı Zaid Bassam Beyaz Eşya alanı dâhil olmak üzere Ülkemizde üretim yapan kuruluş ve markaların temsilcilikleri için JCCI’ndan ücretsiz ofis tahsis edilebileceğini iletmiştir.

 

Bilgilerinize rica ederiz. 

[Devamını oku...]

03

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda, İstanbul Ticaret Odası’nın yazısına atfen, Türkiye milli katılımı İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen “SIAL Interfood 2018” adlı gıda, içecek ve gıda ekipmanları fuarının 21-24 Kasım 2018 tarihlerinde Endonezya’nın başkenti Jakarta’da düzenleneceği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, üretime destek verilmesi ve firmalarımızın fuarlara katılımının sağlanması amacıyla Dolar ve Euro kurlarının 1 ABD Doları 4 TL, 1 Avro 4.8 TL olarak sabitlendiği, katılım bedeline tüm ana hizmetlerin dâhil olduğu (stand inşaatı, nakliye, tanıtım, fuar esnasında iletişim ve ikram hizmetleri) ve firmalarının teşvik işlemlerinin İstanbul Ticaret Odası tarafından takip edileceği ifade edilmektedir.

 

Söz konusu fuara ilişkin duyuru ve katılım sözleşmesi TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki Uluslararası İş İmkânları/Yurtdışı Etkinlikler bölümünden temin edilebilmektedir.

 

Bilgilerinize rica ederiz. 

[Devamını oku...]

03

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen 29.08.2018 tarih ve 12678 sayılı yazıda, İran'daki önümüzdeki dönemde aşağıdaki uluslararası fuarların düzenleneceği bildirilmektedir.

 

• 17. Uluslararası Çiftlik-Kümes Hayvanları ve Sanayileri Fuarı, 6-9 Eylül 2018, Tahran

• 17. Uluslararası Konfeksiyon ve Sanayileri Fuarı, 15-18 Eylül 2018, Tahran

• 10. Uluslararası Içecek, Çay, Kahve ve Sanayileri Puan, 15-18 Eylül 2018, Tahran

• 12. Uluslararası Plastik ve Kauçuk Makine ve Ekipmanlan, 24-27 Eylül 2018, Tahran

• 3. Iran Expo, 20-23 Ekim 2018, Shahre Aftab Fuar Kompleksi, Tahran

• 18. Uluslararası Ev Gereçleri Fuarı, 22-25 Kasım 2018, Tahran


Fuarlara katılım gerçekleştirmek isteyenler İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği (Bay Seyed Hafez Mousavi, Cep: 0538 053 14 98  e-posta: mousavi54hafez@gmail.com) ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

 

Üyelerimize duyurulur. 

[Devamını oku...]

29
30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyoruz. 

[Devamını oku...]

28

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gönderilen yazıda; Türkiye İşveren Sendikaları Konfedarasyonu (TİSK) tarafından kurumsal sosyal sorumluluk alanında farkındalığı artırıp, şirketleri teşvik etmek amacıyla ilk olarak 2014 yılında uygulanan "TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri" programının 2018 yılı için başlatıldığı ifade edilmektedir.

 

TİSK 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri sürecinde proje başvuruların, TİSK tarafından 09 Kasım 2018 tarihine kadar kabul edileceği, başvuru formu ve detaylı bilgiye www.tisk.org.tr ve http://csrforall.eu/tr/index.php adreslerinden ulaşılabildiği belirtilmektedir.

 

Üyelerimize duyurulur. 

[Devamını oku...]

20
Kurban Bayramınızı Kutlar, Bayramın Camiamız, Yüce Türk Milleti ve Tüm İnsanlığa Barış Huzur ve Mutluluk Getirmesini Dileriz.

Kurban Bayramınızı Kutlar, Bayramın Camiamız, Yüce Türk Milleti ve Tüm İnsanlığa Barış Huzur ve Mutluluk Getirmesini Dileriz. 

[Devamını oku...]

17
Rahmetle Anıyoruz! 17.08.2018 03.02 - Büyük Marmara Depremi

Büyük Marmara Depremi'nin 19'ncu yıldönümünde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızı rahmetle anıyor, ülkemizin bir daha felâket yaşamamasını diliyoruz. 

[Devamını oku...]

14
TOBB ve TÜSİAD’dan Ortak Açıklama

TOBB ve TÜSİAD’ın gerçekleştirdiği istişareler sonrası ekonomik duruma ilişkin şu görüşler ön plana çıkmıştır:​

“Hükümetin açıkladığı ekonomik programın hedefleri ve alınmakta olan önlemlerin başarısı için iş dünyası azimle destek olmaya kararlıdır.

Son dönemde karşılaştığımız finansal zorlukları milletimizle dayanışma içinde aşacağız.

Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır ve bu süreçte reel sektörümüzün üretim ve istihdam kapasitesinin korunması son derece büyük önem arz etmektedir.

Ülkemiz ekonomisinde gerek küresel gelişmeler, gerekse iç dinamiklerimiz nedeniyle hassas bir dönem içerisindeyiz.

Bu durumun reel ekonomi üzerinde kalıcı bir etkiye neden olmaması için gerekli tedbirlerin gecikmeden alınması ve şu adımların atılması gerektiğine inanıyoruz:

*Merkez Bankası’nın dün sabah likidite yönetimi için attığı olumlu adımların yanısıra, kurun istikrara kavuşması için daha sıkı bir para politikasına geçilmesi,

*Sıkı para politikasını destekleyecek tasarruf tedbirlerini içeren maliye politikasının en kısa sürede açıklanması,

*Enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesi için güven verici somut bir yol haritasının bir an önce hazırlanması,

*En önemli ekonomik partnerimiz olan Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeniden olumlu çerçeveye kavuşturulması,

*ABD ve Türkiye’nin mevcut sorunların stratejik ortaklık çerçevesinde diplomasi yoluyla ve ivedilikle çözülmesi için çaba göstermeye devam etmesi.

İş dünyası olarak, gerekli önlemlerin uygulanmasıyla, ekonomimizin yeniden dengelenerek sürdürülebilir büyüme sürecine süratle döneceğine inancımız tamdır. 14.08.2018 / ANKARA 

[Devamını oku...]

13
Karadeniz Bölgesi Oda/Borsa Başkanları TOBB’da Buluştu

Karadeniz Bölge Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Ali FATOĞLU katıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı. 12.08.2018 / ANKARA

[Devamını oku...]

Sayfa 10 / 41İlk   Geri   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  İleri   Son