• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

21
Rusya Novosibirsk

 Türk Hava Yolları, Rusya'nın Novosibirsk şehrine yeni hat açmış ve uçuşlara başlamıştır. Bu vesile ile THY ile yapılan protokol çerçevesinde azami 40 işadamımız ile birlikte 23-27 Haziran 2013 tarihleri arasında Novosibirsk'e yönelik işadamları heyeti gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

21
Avrupa Dil Sertifikaları

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden alınan yazıda, Avrupa Konseyi tarafından belirlenen Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre Avrupa dil sertifika sınavlarını yapmaya yetkili kılınan “The European Language Certificates” (TELC),18 ülkede; Almanca, Arapça, Çekçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve Türkçe olmak üzere 10 değişik dilde Avrupa dil sertifikası vermekte olan bir kurum olduğu ifade edilmiştir.

[Devamını oku...]

21
TÜBİTAK-İtalya Araştırma Konseyi Destekleri

 TÜBİTAK ve İtalya Araştırma Konseyleri (CNR) arasında imzalanan Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması çerçevesinde, 2014-2015 yılları için ortak araştırma projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Konuya ilişkin duyuru ve proje öneri formları www.tubitak.gov.tr/ikili web sitesinde mevcuttur.

[Devamını oku...]

21
4857 Sayılı İş Kanunu - 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Bilgilendirme Toplantısı

 İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın talimatları gereğince, Giresun İlinde Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile ortak organize edilen 4857 sayılı iş kanunu ile 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında "Bilgilendirme Toplantısı" yapılacaktır.

[Devamını oku...]

21
Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi

 Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde, tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama tesisleri ve makine ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir seviyeye getirmek için sulama makine ve ekipmanlarının alımının desteklenmesi amacıyla, 01.06.2013 tarih ve 28664 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2013/28 Nolu tebliğ ile yürürlüğe girmiş olup, müracaatlar tebliğin yayınlandığı tarihten itibaren başlıyor.

[Devamını oku...]

21
Şirket Sözleşmelerinin Yeni Türk Ticaret Kanunu'na Uyumlaştırılması

 Yeni Türk Ticaret Kanununa göre Anonim Şirketlerinesas sözleşmelerini, Limited Şirketlerin ise şirket sözleşmelerini  1 Temmuz 2013 tarihine kadar yeni TTK ile uyumlu hale getirmeleri gerekmektedir.

[Devamını oku...]

21
Türkiye-Yunanistan İş Forumu

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Yunanistan Büyükelçiliği'nden alınan bir yazıya atfen, Yunanistan Büyükelçiliği koordinasyonunda, İzmir Ticaret Odası organizasyonunda ve Ege Sanayici İş Adamları Derneği (ESİAD) ve Yunanistan Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin destekleriyle, 21-22 Ekim 2013 tarihlerinde, İzmir’de, Türkiye-Yunanistan İş Forumu gerçekleştirileceği belirtilmekte ve ana sektörlerin yenilenebilir enerji, gıda ve tarım ürünleri, turizm, inşaat ve inşaat malzemeleriolarak tespit edildiği iletilmektedir.

[Devamını oku...]

21
Çin Halk Cumhuriyeti-Alüminyum İthalatı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti'ne yerleşik firmalardan alüminyum külçe ithalatında son dönem zarfında artan sayıda şikayetle karşılaşıldığı, bahse konu şirketlerin (ağırlıklı olarak Wuhan şehri), Çinli firmalar tarafından gönderilen ürünlerin sözleşme hükümlerine uymayan maddeler çıkmasından kaynaklandığı belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

21
IPA Türk Malı Belgesi

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda: Türk Malı Belgesi’nin Tanzim ve Onayına ilişkin Usul ve Esasların karşılıklı müzakere edilmesine ve uygulamacıların bilgilendirilmesine yönelik olmak üzere ,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Avrupa Birliği Bakanlığı ve Merkezi Finans ve İhale Birimi’nin müşterek çalışmaları sonucunda ,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen eğitim programında Avrupa Birliği Yetkilisi tarafından “Türkiye-AB Mali İşbirliği-IPA” başlıklı sunumda,Türkiye-AB Mali İlişkilerinin Tarihçesi IPA Dönemi ,IPA Bileşenleri ile AB Bakanlığı tarafından yürütülen projeler konularına yer verilmiştir.

[Devamını oku...]

21
SAN-TEZ Programı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yazısında; üniversite- sanayi işbirliğinin desteklenmesi, üniversitelerde üretilen bilginin sanayicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kullanılması amaçları doğrultusunda yürütülen SAN-TEZ Programı’nın 2013 yılı 2.dönem başvurularının başladığı dile getirilmiştir.

[Devamını oku...]

Sayfa 10 / 23İlk   Geri   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  İleri   Son