• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

21
DOKA 2014 yılı İmalat Sanayi Mali Destek Programı İlan Edilmiştir.

 Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı "İmalat Sanayi Mali Destek Programı" kapsamında 10/03/2014 tarihi itibarıyla proje teklif çağrısı ilanına çıkmış bulunmaktadır.

[Devamını oku...]

21
AIA Proje Teklif Çağrısı

 Avrupa Birliği (AB) Tarafından 2014 – 2020 yılları arasında, KOBİ’le / İşletmelere yönelik olarak, işletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) uygulanacaktır. (COSME) programı ile girişimciliğin desteklenmesi , finans kaynaklarına daha iyi ulaşma imkanı sağlaması, bölgesel düzeyde , işletmelere destek sağlaması, KOBİ’lerin uluslararasılaşması ve pazarlara ulaşma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

[Devamını oku...]

21
Hijyen Eğitimleri

  Odamız ile Bulancak Halk Eğitim Merkezi İşbirliği İle Hijyen Eğitimleri Verilecek; 

05.07.2013 tarih ve 28698 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Hijyen Eğitimi Yönetmeliği’ne göre Gıda üretim ve perakende iş yerleri, İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri, Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler ile Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerlerin kendisi çalışıyor ise sahiplerinin veya çalışanlarının 05.07.2014 tarihinde kadar Hijyen Eğitimi Belgesi almaları gerekmektedir.

[Devamını oku...]

21
Teminat Bulunmayan Riskler

 Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza ulaşan yazıda; 5684 sayılı Sigortacılık Kanununun 33/A maddesi uyarınca Hazine Müsteşarlığı, sigortacılık sektöründe yaşanabilecek teminat problemleri ile ilgili olarak uygun kriterleri taşıyan tüzel kişi oluşumları Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi (Risk Merkezi) olarak görevlendirilebildiği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

21
Türkiye Hollanda Turuncu Halı Vize Uygulaması

 Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza ulaşan yazıda; Hollanda Büyükelçisi Ron Keller, Hollanda Yabancı Yatırım Ofisi ve Türkiye Turuncu Halı Vize Kolaylığı hakkında bilgi verilmektedir.

[Devamını oku...]

21
Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2013 Çalışması

 İstanbul Sanayi Odası, geleneksel olarak her yıl Türkiye'nin Birinci ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nu belirleyerek kamuoyunun bilgisine sunmaktadır.

[Devamını oku...]

21
Yıllık İşletme Cetveli Duyurusu

 Sanayi Sicil Belgesi almış olan üyelerimizin, cezai duruma düşmemeleri için 30 Nisan 2014 tarihine kadar, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne “Yıllık İşletme Cetveli” başvurularını yapması gerekmektedir.

[Devamını oku...]

21
TAREKS Uygulaması

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden alınan yazıda; 31.12.2013 tarih ve 28868 sayılı (ikinci mükerrer) Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren İthalat Rejimi Kararına Ek Karar'ın Eki Kullanılmış veya Yenileştirilmiş Olarak İthal Edilebilecek Bazı Maddelere İlişkin Tebliğ'in (İthalat: 2014/19) 12. maddesinde, bu Tebliğ'in EK-1/A ve EK-1/B listeleri kapsamı eşya ile CIF birim kıymetleri EK-2'de belirtilen değerlerin üzerinde olan eşyanın ithaliyle ilgili tüm işlemlerin TAREKS (Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi) üzerinden yapılacağı, 14. maddesinde ise söz konusu TAREKS uygulaması ile ilgili 12. maddenin 01.05.2014 tarihinde yürürlüğe gireceği hükmünün amir olduğu ifade edilmiştir.

[Devamını oku...]

21
VII. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza ulaşan yazıda; "VII. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı" nın İstanbul’da 5-7 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştireceği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

21
3. Çin-Pekin Uluslararası Hizmetler Ticaret Fuarı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; 3. Çin-Pekin Uluslararası Hizmetler Ticareti Fuarı'nın 28 Mayıs-1 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtilmiştir. Fuarla ilgili detaylı bilgiye ekten ulaşabilirsiniz.

[Devamını oku...]

Sayfa 10 / 19İlk   Geri   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  İleri   Son