• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

Özbekistan Ziyareti ve Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu, 3-5 Ekim 2019

  • 26.09.2019
  • Bulancak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; Türk Dili Konuşan Ülkeler Konseyi (Türk Keneşi) bünyesinde, 31 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’da Türk Ticaret ve Sanayi (TTSO) kurulmuştur. Birliğimiz ile birlikte, Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası, Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Odalar Birliği üyeleridir. Yapılan seçimlerde Birlik Başkanı Sn. M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, TTSO’nun ilk Başkanı olarak seçilmiştir.

 

Birliğimizce, Tür Dili Konuşan İşbirliği Konseyi, TTSO ve Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı ile Özbekistan TSO işbirliğinde, 5 Ekim 2019 Tarihinde, Türk Keneşi Özbekistan İş Formu düzenlenecektir. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleştirecek ‘‘Forum’’a, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Şevket MİRZİYOYEV’in katılımı da öngörülmektedir.

 

Söz konusu Foruma Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Türk Dili Konuşan İşbirliği Konseyi gözlemci üyesi Macaristan’dan iş insanlarının katılımı beklenmektedir. İş formunun, tarım, gıda, inşaat ve inşaat malzemeleri, sağlık hizmetleri ve eczacılık, bilgi teknolojileri, kimyasal ürünler ve üretimi, petrol ve gaz, otomobil sanayi ve yan parça üretimi, elektronik, enerji, tekstil, ulaştırma-lojistik, ticaret ve turizm sektörlerinde odaklanması öngörülmektedir.

 

Forum kapsamında, ayrıca iş görüşmelerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Foruma katılması beklenen firmaların listesi ve faaliyet alanlarına dair bilgiler katılım teyidi veren firmalarımıza bilahare bildirilecektir.

 

Programa katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler ve yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, Birliğimize görevlendirilen ETS Ersoy Turistik Servisleri A. Ş’nin Garanti Bankası Kadıköy Ticaret Şubesi TR 54 0006 2001 6730 0006 2999 73 numaralı Türk Lirası 10.000,- Türk Lirası ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini takiben, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan talep edilecektir.

 

Ödeme yapılırken açıklama kısmına ‘‘3-5 Ekim 2019 Özbekistan Heyeti katılım ücreti’’ açıklaması yazılması gerekmektedir. 5 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek İş Forumu’na yerinde katılım ücreti 500,- Türk Lirası olup, meblağın yukarıda belirtilen banka hesabına yatırılması gerekmektedir.

 

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin http://ozbekistan.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve yüksek çözünürlüklü ‘‘jpeg’’ formatında bir fotoğraf ve pasaportun renkli kısmı ile ödeme yaptıklarına dair dekontu ozbekistan@tobb.org.tr adresine en geç 30 Eylül 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.

 

Kişi başı organizasyon giderleri, katılımcı sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için, en geç 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 14.00’e kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir

 

Üyelerimize duyurulur.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği