• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

Ziraat Bankası ile Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü

  • 16.12.2020
  • Bulancak

Ziraat Bankası ve TOBB arasında imzalanarak geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ticari mal alım-satımlarında kolay finansman için gerçekleşecek işbirliğine ilişkin oluşturulan "Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi" kapsamında Odamız ile Ziraat Bankası arasında "Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Protokolü” imzalandı.

 

16 Aralık 2020 Çarşamba günü Meclis Başkanımız Mümtaz BEKCİ, Genel Sekreter Tunay GÜNDOĞAR, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Murat ALKAN ve Ziraat Bankası Bulancak Şube Müdürü Hakan LEVENT’in katıldığı, Odamız Hizmet Binasında imzalanan protokolle “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Protokolü” devreye girmiş oldu.

 

İmzalanan protokol ile ilgili açıklamada bulunan Meclis Başkanımız Mümtaz BEKCİ; “Pandemi sürecinin devam etmesiyle birlikte, üyelerimizin finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına kurum ve kuruluşlar tarafından alternatif mekanizmalar geliştirilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası işbirliğinde Oda üyelerinin mal alımlarında esnek vadelendirme ve taksit imkanı sağlayarak nakit akışını kolaylaştıracak olan “Bankkart Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” hayata geçirmiş bulunuyoruz. Proje, taraflar arasındaki ticaretin kart sistemi üzerinden güvenle yapılmasını ve iş hacimlerinin büyütülmesini amaçlıyor. Bu sayede tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine ciddi bir katkı sağlamış oluyoruz. Tedarik Zincirinin işleyişini ve devamlılığını kolaylaştırıyoruz. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açıyoruz” dedi.

 

Protokol sayesinde, üreticilerin veya satıcıların, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabileceklerine işaret eden BEKCİ, “Sattıkları mal bedelini, alacak riski taşımadan, Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli alacaklar. Böylece nakit akışını öngörülebilir hale getirmiş olacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılamış olacaklar 540 güne ulaşan vade imkanına kavuşacaklar. Ödemelerini de esnek vadelendirme ile yapacaklar. Böylece nakit akışlarını rahatlatacaklar. Yani kısaca, mal almak gerekince, bu kart ile para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da, bu kimdir diye endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil ediyor” ifadesini kullandı. 

Bilgi Notu (1004 KB)
Ziraat Bankası ile Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü
Ziraat Bankası ile Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü