• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

Entries for 'Bulancak'

21

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; madencilik, inşaat ve altyapı,  ulaştırma ve lojistik, ileri teknoloji (fiber optik) ve sağlık hizmetleri sektörlerinde faaliyet gösteren Kanadalı firmaların katılımıyla, 15 Kasım 2019 tarihinde TOBB İkiz Kuleler Binasında "Türkiye-Kanada İş Forumu" gerçekleşeceği belirtilmiştir.

Türkiye ve Kanada'daki iş imkanları konusunda sunumların ve sektörel oturumların yer alacağı İş Forumu kapsamında Türk ve Kanadalı firmalar arasında ikili görüşmelerin ve akabinde bir öğle yemeğinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Programa katılacak firmalarımızın, Forum ile ilgili taslak program ve Kanadalı firma listesine de ulaşabileceği Birliğimiz web sayfası (www.tobb.org.tr)  "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş İmkânları/Yurt İçi Etkinlikler" bölümünde yer alan katılım formunu eksiksiz doldurarak en geç 10 Kasım 2019 tarihine kadar Birliğimize (seda.gedik@tobb.org.tr) iletmesi  gerekmektedir.

İlgili üyelerimize duyurulur.


Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği  

[Devamını oku...]

21

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; Türkiye-Gürcistan Karma Ekonomik Komisyon (KEK) 5. Dönem Toplantısının, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy eşbaşkanlığında 18-19 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara'da düzenleneceği belirtilerek, Türkiye-Gürcistan ilişkilerine dair Birliğimiz görüşleri ile varsa karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerilerini içeren bir bilgi notu talep edilmektedir.

Bu kapsamda, Türkiye-Gürcistan ilişkilerine dair görüşleriniz ile varsa karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerilerinizi 26 Ekim 2019 tarihine kadar bulancak@bulancak-tso.org.tr e-posta adresimize bildirilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.
 

[Devamını oku...]

21

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı’nın yazısına atfen, Türkiye-Bangladeş Karma Ekonomik Komisyon (KEK) 5. Dönem Toplantısının, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eş başkanlığında 19-20 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da düzenleneceği belirtilmiştir.

Türkiye-Bangladeş ilişkilerine dair görüşlerinizin ve varsa karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerilerinizin 25 Ekim 2019 tarihine kadar bulancak@bulancak-tso.org.tr e-posta adresimize bildirilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.

 

[Devamını oku...]

17

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gönderilen 11.10.2019 tarih ve 34221550-720-10124 sayılı yazıda; Yaounde Ticaret Müşavirliğimizin 08.10.2019 tarihli e-posta mesajına atfen;

Kamerun’un Douala şehrinde 27-29 Kasım 2019 tarihlerinde Kamerun Yatırım Forumu düzenleneceği bildirilerek, özelikle tarımsal üretim (mısır, pirinç ve balık) alanında yatırım yapacak firmaların davetli olduğu ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, Kamerun’un konumu itibariyle Orta Afrika’ya açılan bir kapı niteliğinde olduğu ve dolayısıyla Türk firmalarının Kamerun’dan Çad ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi ülkelere kolayca erişim sağlayabileceği değerlendirilerek, Kamerun Hükümeti nezdinde Türk firmalarına yönelik oldukça olumlu bir algı olduğu aktarılmaktadır.


Forumla ilgili detaylı bilgiye https://cif2019.com/public/ adresinden ulaşılabilmektedir.


İlgili üyelerimize duyurulur.Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

16
Barış Pınarı Harekatı Basın Açıklaması

Değerli Basın Mensupları,

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Ticaret Borsası, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası,  Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, Giresun Ziraat Odası, Hak-İş Giresun İl Temsilciliği, Türk-İş Giresun İl Temsilciliği, Memur-Sen Giresun İl Temsilciliği, Kamu-Sen Giresun Temsilciliği olarak bugün buradayız.

81 İl’de aynı anda tüm Odalar ve Borsalarla birlikte bu açıklamayı yaparak, sizler aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz.

Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekât başlatmıştır.

Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır.

Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir.

Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz.

Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır.

Barış Pınarı Harekâtı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvelik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır.

Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir.

Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur.

Ülkemiz özellikle Fırat’ın doğusunda sınırın ötesinde konuşlu terör örgütü unsurlarınca, son iki yılda yüzün üzerinde taciz ve hasmane eyleme maruz kalmıştır.

Bu terör örgütleri, Suriye içinde ve Suriyelilere yönelik de saldırılar düzenlemektedir.

Suriye’deki yerel halkın da terör örgütlerinin giderek artan insan hakkı ihlalleri, göçe zorlanma, taciz ve zulmüne karşı şikâyetleri ve tepkileri sürekli artmaktadır.

Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir.

Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir.

Zaten bunu hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı harekâtlarında da gösterdik.

Önceden terörün hâkim olduğu bölgede hayat normale döndü, barış ve huzur geldi.

Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk.

Türkiye’nin elinden gelen tüm imkânlarını bu bölgeler için nasıl seferber ettiğini de tüm dünya kamuoyu gördü.

Çünkü biz inanıyoruz ki, gönül dünyasını ve insanları imar edemeyenler, yeryüzünü imar edemezler.

Bizler Türkiye olarak yıkmaktan, yakmaktan yana hiç olmadık, olmayacağız.

Bizim tarafımız huzurdur, barıştır, kardeşliktir.

Türkiye’nin terörle mücadeleye dönük çabaları, etnik ve dini temizlik de dâhil olmak üzere, insanlığa karşı işlenen suç niteliğindeki PKK/PYD/YPG ve DEAŞ eylemleri nedeniyle yerlerinden edilmiş Suriyelilerin geri dönüşlerinin önünü açacak, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve birliğinin korunmasına da katkıda bulunacaktır.

Bu nedenle Türkiye’nin başlattığı her harekât, Suriyeli göçmenler, mazlum ve mağdur durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir.

Tüm bu gerçekler ışığında, uluslararası camiayı, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz.

Son olarak, şunu da herkesin bilmesini istiyoruz.

Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir.

Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir.

Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür.

Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir.

Aynı medeniyetin, aynı kültürün, aynı inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez.

Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez.

Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun.

Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.Barış Pınarı Harekatı Basın Açıklaması ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=vOXmr0fNyF8

[Devamını oku...]

15

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gönderilen ve Ticaret Bakanlığı'nın yazısına atfen;

 

Fas Sanayi, Yatırım, Ticaret ve Sayısal Ekonomi Bakanlığı'nın İnternet sitesinde 27.09.2019 tarihinde yayımlanan 21/19 sayılı kamuoyu duyurusunda, Faslı "Industube,Batıfer ve Longofer" firmalarının başvurusu üzerine "demir ve çelikten tüp ve borular" (7305 .31.10.00; 7305.31.99.00; 7305.39.10.00;  7305.39.99.00; 7306.19.10.90;  7306.19.99.00;  7306.30.10.99;  7306.30.99.00; 7306.50.10.90;7306.50.99.00;  7306.61.10.00;  7306.61.90.00;  7306.69.10.00;  7306.69.99.00;  7306.90.10.90; 7306.90.99.00 Fas Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonları altında yer alan) ithalatına karşı 7 Ekim 2019 tarihinde korunma önlemi soruşturmasının başlatılmasına karar verildiği açıklanmıştır.

 

Yazıda devamla, bu karara istinaden söz konusu ürünlere 200 gün süre ile % 25 oranında ek vergi uygulanacağı belirtilmekte olup, anılan soruşturmanın açılacağına ilişkin Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Korunma Önlemleri Komitesine yapılan bildirime göre, geçici korunma önlemine ilişkin kararın Fas'ın resmi gazetesinde yayımlandığı günü takip eden gün yürürlüğe gireceği kaydedilmiştir.


İlgili üyelerimize duyurulur.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

15

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gönderilen yazıda; Dışişleri Bakanlığı'nın yazısına ve Havana Büyükelçiliğimizden alınan bir yazıya atfen;

 

3. Küba Enerji, Petrol ve Gaz Konferansı'nın, Küba Devlet Petrol Şirketinin (Union Cuba-Petroleo, CUPET) organizasyon şirketi Global Event Partners (İngiltere) ve internet sayfasında Doğu Akdeniz'de arama faaliyetlerinde bulunduğu belirtilen Al Fardouss (Lübnan) şirketi ile ortaklaşa olarak 27 Kasım 2019 tarihinde Havana'da başlayacağı ve 3 gün süreceği bildirilmiştir.

 

Bahsekonu yazıda, Konferans kapsamında Küba'da hidrokarbon arama ve üretimi konularının yanısıra tedarikçi ve yatırımcılar için mevcut olanak ve önceliklerin ele alınacağı, ayrıca Küba'nın Meksika Körfezi'ndeki münhasır ekonomik bölgesinde yer alan ve ihaleye çıkarılacak 24 blok ile ilgili özel oturumların gerçekleştirileceği ve Helms-Burton Yasası'nın Küba'da yatırım sürecine etkilerinin tartışılacağı belirtilmiştir.

 

Söz konusu konferansa ilişkin davet mektubu ve detaylı bilgilere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği web sayfası (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş İmkânları/Yurt Dışı Etkinlikler" bölümünden ulaşılabilmektedir.


Üyelerimize duyurulur.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

15

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu’ndan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne intikal eden 20.09.2019 tarih ve 67231105/2019-01/E.2/16200 sayılı yazıda; konsinye başvurularında Kurum tarafından herhangi bir ücret alınmadığı ve konsinye sistemi ile alakalı bilgilendirme metinlerinin internet sayfalarındaki Konsinye Bilgilendirme Modülü’nde yer aldığı belirtilmiş ve ilgili duyurunun üyelerimize bildirilmesi talep edilmiştir.

 

Üyelerimizin bilgilerine sunulur.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

14
YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı Etkinlik Programı

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 10.10.2019 tarih ve 34221550-821.01-10100 sayılı yazısı.

 

Bu yıl onuncusu 23-27 Ekim tarihlerinde Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan “YÖREX–Yöresel Ürünler Fuarı” kapsamında gerçekleştirilecek panel ve etkinliklerin programı EK-1’de yer almaktadır.

 

Program kapsamında; Etkinlikler içerisinde bulunan ikili iş görüşme (B2B eşleştirme) programına katılmak isteyen üyeler/katılımcılar/ziyaretçilerin EK-2’de yer alan başvuru formunu en geç 16 Ekim 2019, saat 15.00’e kadar Antalya Ticaret Borsası’na (cetin@antalyaborsa.org.tr) e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

İlgili üyelerimize duyurulur.Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

11

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; ihracat hedefleri ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanarak uygulamaya geçirilen İhracat Ana Planı kapsamında, ihracat ve bağlantılı çıkış işlemlerinde zaman kayıplarını ve maliyetleri azaltmak amacıyla 2019/38 Sayılı Genelge’nin hazırlandığı belirtilmiştir.

 

Yazıda, söz konusu Genelge kapsamında, ihracat ve bağlantılı çıkış işlemleri için ekli listede yer alan gümrük müdürlüklerinin normal çalışma saatlerine ilave olarak iki saat daha açık bulundurulması ve bu ilave süre içerisinde yükümlülerce yapılan fazla mesai başvurularının da ilgili gümrük müdürlüklerince işleme konularak hizmet verilmesinin uygun bulunduğu kaydedilmektedir.

 

Bu itibarla, söz konusu Genelge ve gümrük müdürlükleri listesi ekte bilgilerinize sunulmuştur.”

 

İlgili üyelerimize duyurulur.

 

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 36İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son