• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular


Manşet

 

20
Kurban Bayramınızı Kutlar, Bayramın Camiamız, Yüce Türk Milleti ve Tüm İnsanlığa Barış Huzur ve Mutluluk Getirmesini Dileriz.

Kurban Bayramınızı Kutlar, Bayramın Camiamız, Yüce Türk Milleti ve Tüm İnsanlığa Barış Huzur ve Mutluluk Getirmesini Dileriz. 

[Devamını oku...]

17
Rahmetle Anıyoruz! 17.08.2018 03.02 - Büyük Marmara Depremi

Büyük Marmara Depremi'nin 19'ncu yıldönümünde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızı rahmetle anıyor, ülkemizin bir daha felâket yaşamamasını diliyoruz. 

[Devamını oku...]

14
TOBB ve TÜSİAD’dan Ortak Açıklama

TOBB ve TÜSİAD’ın gerçekleştirdiği istişareler sonrası ekonomik duruma ilişkin şu görüşler ön plana çıkmıştır:​

“Hükümetin açıkladığı ekonomik programın hedefleri ve alınmakta olan önlemlerin başarısı için iş dünyası azimle destek olmaya kararlıdır.

Son dönemde karşılaştığımız finansal zorlukları milletimizle dayanışma içinde aşacağız.

Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır ve bu süreçte reel sektörümüzün üretim ve istihdam kapasitesinin korunması son derece büyük önem arz etmektedir.

Ülkemiz ekonomisinde gerek küresel gelişmeler, gerekse iç dinamiklerimiz nedeniyle hassas bir dönem içerisindeyiz.

Bu durumun reel ekonomi üzerinde kalıcı bir etkiye neden olmaması için gerekli tedbirlerin gecikmeden alınması ve şu adımların atılması gerektiğine inanıyoruz:

*Merkez Bankası’nın dün sabah likidite yönetimi için attığı olumlu adımların yanısıra, kurun istikrara kavuşması için daha sıkı bir para politikasına geçilmesi,

*Sıkı para politikasını destekleyecek tasarruf tedbirlerini içeren maliye politikasının en kısa sürede açıklanması,

*Enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesi için güven verici somut bir yol haritasının bir an önce hazırlanması,

*En önemli ekonomik partnerimiz olan Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeniden olumlu çerçeveye kavuşturulması,

*ABD ve Türkiye’nin mevcut sorunların stratejik ortaklık çerçevesinde diplomasi yoluyla ve ivedilikle çözülmesi için çaba göstermeye devam etmesi.

İş dünyası olarak, gerekli önlemlerin uygulanmasıyla, ekonomimizin yeniden dengelenerek sürdürülebilir büyüme sürecine süratle döneceğine inancımız tamdır. 14.08.2018 / ANKARA 

[Devamını oku...]

13
Karadeniz Bölgesi Oda/Borsa Başkanları TOBB’da Buluştu

Karadeniz Bölge Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Ali FATOĞLU katıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı. 12.08.2018 / ANKARA

[Devamını oku...]

02
Asya-Pasifik Ekonomi Zirvesi, 23-24 Kasım 2018

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gönderilen yazıda; TOBB ile Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) iş birliğinde, ülkemiz ve Asya-Pasifik ülkeleri iş çevrelerini bir araya getirecek “Asya-Pasifik Ekonomi Zirvesi”nin İstanbul’da düzenleneceği belirtilmektedir. 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde “Asya: Sınırları Genişletmek” temalı zirvenin, Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.​

 

Yazı devamında; İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek etkinliğe siyasiler, üst düzey uluslararası örgüt temsilcileri, üst düzey bürokratlar, akademisyenler ve iş dünyası temsilcilerinden oluşan geniş bir katılım öngörüldüğü belirtilmektedir. Etkinliğin ülkemiz tanıtımına katkı sağlaması yanında, ülkemiz iş dünyası ile Asya-Pasifik ülkeleri iş dünyasını bir araya getirerek geleceğe dönük iş birliği imkânlarına ortam sağlayacağı ifade edilmektedir.

 

Etkinlik hakkında güncel bilgiler, etkinlik programı ve katılım şartlarına ilişkin ayrıntılı bilginin www.cacci2018.org adresinde yer aldığı belirtilmektedir.

 

Konferansa katılım için kayıt işlemlerinin, belirtilen web sitesi üzerinden yapılmakta olduğu ve etkinlik katılım ücretinin kişi başı 250,- Türk Lirası olarak belirlendiği ifade edilmektedir.

 

Üyelerimize duyurulur. 

[Devamını oku...]

25
Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti Milletvekillerini Ziyaret Etti

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU, Meclis Başkanı Mümtaz BEKCİ ve beraberindeki Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Giresun milletvekillerini ziyaret etti.

 

Heyette, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hacı Salih SARIGÖL ve Ali Rıza AYDIN, Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın KARATAŞ, Birol AKTAY, Hasan TURAN ve Adem ÇOLAK ile Disiplin Kurulu Başkanı Harun AYDIN ve oda üyesi Arslan ŞENEL hazır bulundu.

 

Milletvekillerine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ye giden Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, İstanbul Milletvekili ve eski Milli Savunma Bakanımız Nurettin CANİKLİ, Giresun Milletvekilleri Cemal ÖZTÜRK, Kadir AYDIN, Sabri ÖZTÜRK ve Necati TIĞLI ile bir araya gelerek görüştü.

 

Giresun ve Türkiye ekonomisinin konuşulduğu ziyaretlerde Başkan FATOĞLU, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi. Heyet adına milletvekillerine “hayırlı olsun” dileklerini ileten FATOĞLU, milletvekilleri ile sürekli temas halinde olduklarını söyleyerek, ilçe, bölge ve ülke gündemi ile ilgili konularda sağladıkları destekler dolayısıyla milletvekillerine teşekkür etti.

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten milletvekilleri ise her türlü istek ve sorunları kendilerine iletebileceklerini, konularla ilgili çalışmaları hemen başlatabileceklerini söyledi. 

[Devamını oku...]

19
TOBB-ETÜ’ den Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Dereceye Giren Öğrencilere Davet

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ailesi olarak 2003 yılında kurduğumuz TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) geride bıraktığımız 15 yılda ülkemizin seçkin üniversitelerinden biri haline gelerek, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli, girişimci ve küresel rekabete hazır insan gücünü yetiştiren bir eğitim kurumu olmuştur. Bu başarıya sizlerin desteği ile ulaşılmıştır. Üniversitemiz camiamızın desteğiyle daha büyük başarılara imza atmaya devam edilecektir.


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanması beklenmektedir. Sonuçlar açıklandıktan sonra, Oda ve Borsa Başkanlarımızın, bulundukları illerde sınavda ilk 100’e, 500’e ve 1.000’e girme başarısı gösteren üstün başarılı öğrencilerle iletişim kurulmasında yardımcı olmaları büyük önem arz etmektedir.
 

[Devamını oku...]

15
Destan Yürekle Yazıldı

Demokrasimize, vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ederiz. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

[Devamını oku...]

09
Sigorta Acenteleri İl Delegeliği Seçim Sonuçları Hakkında Önemli Duyuru

05 Temmuz 2018 Perşembe günü, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Giriş Kat Toplantı Salonunda, 09:30 – 16:30 saatleri arasında gerçekleştirilen Sigorta Acenteleri İl Delegeliği Seçimleri kesin sonuçlarına göre İl Delege Adaylarının almış oldukları oy şu şekildedir:


• Abdulkadir GÜREL  : 41

• Karamustafaoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi

• Hanife KARAMUSTAFAOĞLU   : 35

• Murat GÜNAYDIN  : 31

• Hocaoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi

• Orhan HOCAOĞLU  : 27


Bu sonuçlara göre Sigorta Acenteleri Giresun İl Delegesi olarak Abdulkadir GÜREL ve Karamustafaoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi / Hanife KARAMUSTAFAOĞLU seçilmişlerdir.

Sigorta Acentelerimize saygıyla duyurulur.
 

[Devamını oku...]

09
Başsağlığı

Giresun Güce İlçemize bağlı Ağaçbaşı Yaylası Kavraz mevkiinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Ali CEVİZCİ’ nin Şehit olduğunu büyük bir  teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.  Kahraman Şehidimize Allah’ tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.


Ali FATOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 21İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son