• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular


Manşet

 

19
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 

[Devamını oku...]

16
İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı Yapıldı

Yasal düzenlemelerle getirilen zorunluluk kapsamında Odamız tarafından oto galeri sahipleri ve çalışanlarına yönelik olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı 13-14-15 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. Ticaret Bakanlığı tarafından İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım İşini Yürüten Kişiler İçin Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale getirilmişti. İkinci el motorlu kara taşıtları ticaretiyle uğraşan kişilerin yapılan sınavlarla yeterlilik belgelerini almaları gerekiyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. tarafından Türkiye’nin 81 ili ve 160 ilçesinde mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmeti devam ediyor.

 

Odamız ve MEYBEM Mesleki Yeterlik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. işbirliği ile Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 sınavı düzenledi. Bulancak ve Piraziz İlçelerinde faaliyet gösteren oto galericileri arasından yapılan 50 başvuru sonucunda düzenlenen sınav iki aşamada gerçekleştirildi. TOBB MEYBEM tarafından görevlendirilen yetkili uzmanlar öncülüğünde düzenlenen yazılı sınavlar Odamız Konferans Salonu’nda yapılırken uygulama sınavları ise Bulancak Otomotiv ve Sarıgül Otomotiv’de gerçekleştirildi. TOBB MEYBEM tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda başarılı olan katılımcılar Mesleki Yeterlilik Belgelerini almaya hak kazanacaklar. Başarılı olamayanlar ise telafi sınavına girecekler. 16.05.2019 / BULANCAK 

[Devamını oku...]

03
TOBB 75. Genel Kurulu Ankara'da yapıldı

TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeTOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, TOBB delegeleri, iş dünyası temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Genel Kurulun ilk günü, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, Oda ve Borsa başkanları ile delegeler Anıtkabir'i ziyaret ederek Atatürk'ün huzurunda saygı duruşunda bulundular.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla 2. gün gerçekleşen TOBB 75. Genel Kurulunda ise TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 365 Oda ve Borsa başkanları ile delegelere seslendi.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu genel kurul konuşmasında ‘Birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi’ temasına vurgu yaparak, iş dünyasının önümüzdeki süreçte gündemin ekonomi olmasını istediğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın icracı ve reformcu iş yapma tarzıyla ekonomide yeniden atılıma geçeceğimize inanıyoruz. Hiçbir engel, aşamayacağımız kadar büyük, hiçbir duvar yıkamayacağımız kadar güçlü değil. Gün, elbirliğiyle ayağa kalkıp koşma günü” ifadesini kullandı.

 

Genel Kurula katılan Başkan Fatoğlu; ev sahipliğinden dolayı Başkan Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini ileterek; “Mensubu olduğumuz birliğimizin 75. Genel Kurulu, Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızın teşrifleriyle gerçekleşti. Başarıyla tamamladığımız kurulun, camiamız ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

[Devamını oku...]

03
FATOĞLU’ na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Hizmet Şeref Ödülü

Odamız Yönetim Kurulu  Başkanı ALİ FATOĞLU’na TOBB tarafından Hizmet Şeref Plaketi verildi.

 

Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ve Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi.​

 

Ali FATOĞLU’ na ödülü, 20 yıl TOBB Genel Kurul Delegeliği görevi için TOBB’nin Ankara’da yapılan 75’inci Genel Kurulu Toplantısında TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU tarafından takdim edildi. 

[Devamını oku...]

29
Kardeş Oda Nizip Ticaret Odası’ndan Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’na Ziyaret

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ve Nizip Ticaret Odası arasında kardeş oda protokolü imza töreni Odamız Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Kardeş Oda protokolü imza töreninde bir konuşma yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖZYURT “Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Kardeş Oda Protokolü imza töreni için Bulancak’ta bir araya geldik.” dedi.

 

“Bizler bugün Nizip Ticaret Odası ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek amacıyla Kardeş Oda protokolü imzalayacağız. Böylece bölgelerimiz adına koordinasyon ve işbirliği anlamında her iki odaya fayda sağlamayı da planlıyoruz. Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler ve projeler hazırlamak adına kuracağımız bu bağın bölgelerimize katkı sağlayacağı kanaatindeyiz. Böylece “Ortak Akılla Çalışmak” anlayışıyla işbirliği yaptığımız faaliyetlerin/projelerin hem kısa hem de uzun vadede etkilerini göstereceğine inancımız sonsuzdur. Biz Nizip Ticaret Odası olarak her yerde dile getiriyoruz ortak akılla yönetmek istiyoruz. Bu konuda üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırız. Hatta üzerimize düşen bir görevde olmasa memleketimizin faydasına olan her taşın altına elimizi koymaya devam ediyoruz. Ben Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ile kardeş oda olmamıza olanak sağlayan Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Mümtaz BEKCİ’ ye, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali FATOĞLU’ na teşekkür eder, Kardeş Oda protokolünün her iki oda için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”  İfadelerine yer verdi.

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali FATOĞLU ise Nizip Ticaret Odasını Bulancak’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Bulancak ilçesi hakkında bilgileri veren Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı şunları ifade etti: “Bizler Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizde birçok sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde yer almaktayız. İki Oda arasındaki birlikteliğin ve ticaretin güçlenmesi, işbirliğinin arttırılması ve geliştirilmesinin her iki taraf adına olumlu sonuçlar doğuracaktır. Kardeş Oda protokolümüzün her iki oda için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”  şeklinde konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından her iki odanın temsilcileri tarafından kardeş oda beratları ve hediyeler takdim edildi. Protokol törenine her iki odanın meclis ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

 

Protokol töreninin ardından Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ile Nizip Ticaret Odası Heyeti; Odamız üyesi “Sarıgöl Konveyör Sistemleri Makina, Yedek Parça, Nakliyat, İthalat İhracat, Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.” firmasını ziyaret ederek bir dizi incelemede bulundu.

 

Firma ziyaretinin ardından Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ve Nizip Ticaret Odası Heyeti Bulancak Kaymakamı Sayın Hamdi ÜNCÜ’ yü ziyaret etti.

 

Kaymakamlık ziyaretinden sonra Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖZYURT ve beraberindeki heyet, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek ikili iş görüşmesinde bulundu.

 

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan ÇAKIRMELİKOĞLU, Gaziantep ve Nizip’in ticari potansiyeli ile Giresun’un ticari potansiyellerinin ikili görüşmelerle pekiştirilebileceğini ve bu toplantının sürece önemli katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

 

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ise, Nizip’in ticari potansiyeli ile ilgili bilgiler vererek Giresun iş dünyası ile temaslarını sürdürmek istediklerini kaydetti.

 

Kardeş oda çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştiren Nizip Ticaret Odası ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI’ nı makamında ziyaret etti.

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ile birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla kardeş oda protokolü imzalayan Nizip Ticaret Odası heyeti, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU’ nun daveti üzerine bir takım ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Bulancak’a geldi.

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖZYURT ve beraberindeki heyet, Giresun Valiliği görevine atanmadan önce Nizip Kaymakamı olarak görev yapan Vali Harun SARIFAKIOĞULLARI’ nı makamında ziyaret etti. Oldukça samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali SARIFAKIOĞULLARI, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ÖZYURT ve beraberindekilere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ÖZYURT ve beraberindeki heyet, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali SARIFAKIOĞULLARI’ na teşekkür ederken, karşılıklı hediyeleşme ve toplu fotoğraf çekiminin ardından Nizip Ticaret Odası heyeti davetli olarak geldikleri Bulancak ilçesine gitmek üzere Valilikten ayrıldı.

 

26-27-28 Nisan 2019 / BULANCAK 

[Devamını oku...]

22
Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri, TOBB tarafından düzenlenen, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerine katıldı

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri, TOBB tarafından düzenlenen, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerine katıldı. Seminerde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  faaliyetleri ve çeşitli konularda uzmanlar tarafından bilgilendirme yapıldı.

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyelerinin katıldığı seminer üç gün sürdü. Seminer boyunca üyelere, ‘TOBB’un Kurumsal Yapısı’, ‘Cemil Çiçek ile Söyleşi’, Küresel Gelişmeler ve Türkiye’, ‘Kredi Garanti Fonu’, ‘TOBB ETÜ Sunumu’, ‘TOBB Tahkimi ve Arabuluculuk’, ‘TOBB İştirakleri’, ‘Türk Ekonomisindeki Gelişmeler’, ‘İş Hayatında İletişim’, ‘Etkili Yönetim Becerileri’, ‘E-Ticaret ve Sosyal Medya’, ‘Finansal Yönetim’, ‘Medya İlişkileri’, ‘Protokol Kuralları’ gibi konularda uzmanlar tarafından bilgilendirme yapıldı.

 

19-20-21 Nisan 2019 / ANKARA 

[Devamını oku...]

22
Kardeş Odamız Polatlı Ticaret Odası’na Ziyaret

Odamız meclis üyelerinden oluşan heyetle, Kardeş Odamız Polatlı Ticaret Odası Ziyaret gerçekleştirildi.

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ile Polatlı Ticaret Odası arasında Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı düzenlendi.


İki Oda arasındaki birlikteliğin ve ticaretin güçlenmesi, işbirliğinin arttırılması ve geliştirilmesinin her iki taraf adına olumlu sonuçlar doğuracağını ifade eden Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU ve Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi SAKARYA konuşmaların ardından İstihdam Seferberliği ve Odaların bu konudaki çalışmalarının paylaşılması ve neler yapılabileceği konusunda değerlendirmelerde bulundular.


Toplantı sonrası Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ve Polatlı Ticaret Odası Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Polatlı Kaymakamı Sayın Mahmut Nedim TUNÇER ve Polatlı Belediye Başkanı Sayın Mürsel YILDIZKAYA’ yı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Kardeş Odalar olarak yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 

18.04.2019 / POLATLI-ANKARA 

[Devamını oku...]

08
İhracatta Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı – 10 Nisan 2019

09 Nisan 2019 Salı günü 14:00-16:00 saatleri arasında yapılacağı bildirilen İhracatta Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı ertelenmiş olup, 10 Nisan 2019 Çarşamba günü 14:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 

[Devamını oku...]

04
İhracatta Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı - 09 Nisan 2019

09 Nisan 2019 Salı günü 14:00-16:00 saatleri arasında Giresun Ticaret ve Sanayi Odası – Toplantı Salonunda; Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Odamız, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ve Giresun Ticaret Borsası işbirliğinde, Ticaret Bakanlığı uzmanlarının katılımlarıyla İHRACATTA DEVLET DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI gerçekleştirilecektir.


İlgili üyelerimizin Toplantıya katılmalarını önemle rica ederiz.
 

[Devamını oku...]

27
Odamız Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Odamız Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı 27.03.2019 Çarşamba akşamı Odamız Konferans Salonunda Meclis Başkanı Mümtaz BEKCİ Başkanlığında gerçekleşti.

 

Gündem maddesinin oylanmasından sonra kürsüye gelen Yönetim Kurulu Başkanı Ali FATOĞLU; “21 Ocak’ta TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısının ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladılar. Bizlerde İlçemizde tüm üyelerimize yönelik bilgilendirme toplantısı, mali müşavirlerle toplantılarımızla üyelerimizin bu teşviklerden faydalanması için çalışmalar yürütüyoruz dedi.

 

TOBB tarafından 2013 seçimleri sonrası başlatılan ve bu yıl yinelenen meclis üyeleri bilgilendirme seminerlerine Odamız meclis üyesi 22 arkadaşımız ile birlikte 19,20 ve 21 Nisan 2019 tarihlerinde katılacaklarını, meclis üyeleri bilgilendirme seminerleri öncesi 18 Nisan 2019 tarihinde de meclis üyelerimizle beraber Kardeş Odamız Polatlı Ticaret Odası’nın ziyaret edileceğini belirten FATOĞLU, hafta sonu yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinin Şehrimiz ve Ülkemiz için hayırlısı olması temennisinde bulundu.


Gündemin dilek ve temenniler bölümünün ardından, Meclis Başkanı Mümtaz BEKCİ, tüm meclis üyelerine teşekkür ederek, toplantıyı tamamladı.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 25İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son