• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

21
Mısır Üretici Kayıt Sistemi

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) aldığımız 02.03.2016 tarih ve 4532 sayılı yazıda, Mısır Arap Cumhuriyeti Başkonsolosluğu'ndan alınan yazıya atfen Mısır'a ihracat yapan firmalarla ilgili olarak başlatılan üretici kayıt sistemine yapılacak başvurular konusunda Türk şirketlerinin ilettiği sorulara açıklık getirilmesi için bir not hazırlandığı bildirilmiş ve bu notun uygulamanın başlatılacağı 16.03.2016 tarihinden önce duyurulması talep edilmiştir.

[Devamını oku...]

21
Doğrudan Kefalet Protokolü

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; 27 Haziran 2014 tarihinde imzalanan, “KOSGEB Geri Ödemeli Desteklerinden Yararlanacak KOBİ’lere KGF’nin Doğrudan Kefaleti Protokolünün, KOSGEB tarafından KOBİ maliyetlerini düşürmek amacıyla, 09.02.2016 tarihi itibariyle “KOSGEB Desteklerinden Yararlanacak KOBİ’lere KGF’nin “Doğrudan Kefaleti Protokolü” adı altında yenilendiği bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

21
EXİMBANK'TAN RUSYA FEDERASYONU VE IRAK'A YÖNELİK KULLANDIRILAN KREDİLER KAPSAMINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Türk Eximbank'tan alınan yazıya atfen, Rusya Federasyonu ve Irak'a yönelik kullandırılan krediler kapsamında aşağıdaki değişikliklerin yapıldığı belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

21
OECD Çok Uluslu Şirketler Rehberi

  TOBB’dan alınan yazıda Ekonomi Bakanlığı’ndan gelen yazıya atfen, OECD Çok Uluslu Şirketler Rehberi’nin ülkemizin de üyesi olduğu Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından 1976 yılında kabul edilen “Uluslararası Yatırım ve Çok Uluslu Şirketler Karar ve Bildirisi”nin bir parçası olarak 27.06.2000 tarihinde uygulanmaya başladığı belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

21
İhracatta Kullanılan Ahşap Ambalaj Malzemeleri

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden alınan yazıda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından, ihraç ürünleri ambalajlamada kullanılan ahşap malzemelerin uluslararası mevzuata uygun olmamaları sebebiyle 2015 yılı Kasım ayına ait 8 adet bildirim aldıkları, alınan bildirimlerin büyük bir kısmının da bitkisel ve hayvansal ürünler dışındaki ürünlerin ihracatında kullanılan ahşap ambalaj malzemeleri olduğunun bildirildiği ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

21
Mısır Üretici Kayıt Sistemi

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Mısır Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ‘nın Mısır’a ihracat yapan ülke firmalarının Mısır ihracat ve ithalat Kontrol İdaresi bünyesinde oluşturulan bir kayıt sistemine kayıt olma zorunluluğuna dair uygulama 16.03.2016 tarihinde başlayacaktır.

[Devamını oku...]

21
İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı Tanıtımı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, kaliteli ve sürdürülebilir istihdamı, yeterli ve insana yaraşır sosyal korumayı, yoksulluk ve sosyal dışlanma ile mücadeleyi, çalışma koşullarının iyileştirilmesini amaçlayan İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı'na (EASI) katılım anlaşması, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği Komisyonu arasında Şubat 2015'te imzalanmış, anlaşmanın onaylandığına dair Bakanlar Kurulu Kararı ise 21/05/2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

[Devamını oku...]

21
Ufuk 2020 ve InnovFin

 Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliğin’ den alınan 21.03.2016 tarih ve 5894 sayılı yazıda 2014-2020 yılları arasında yaklaşık 80 Milyar Avro bütçe ile yürütülecek olan alanındaki dünyanın en büyük hibe programı Ufuk 2020 kapsamında sektörler arası ve uluslararası işbirlikleri temelinde araştırma ve inovasyon faaliyetlerinin desteklenmesi hedeflenmektedir.

[Devamını oku...]

21
14. Tahran Uluslararası Çiçek Bitki ve Park Malzemeleri Fuarı

 Sayın üyemiz; Dışişleri Bakanlığı'ndan TOBB'a gönderilen yazıda, 14. Tahran Uluslararası Çiçek Bitki ve Park Malzemeleri Fuarı'nın, 9-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Tahran'da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

21
CERN-Türkiye Üniversite Sanayi İşbirliği Konferansı (14 Nisan 2016)

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden iletilen yazıda, 2015 Mayıs ayında ülkemizin Avrupa Nükleer Araştırma Örgütüne (CERN) Ortak Üyeliğinin başlaması ile Türkiye’de üretim yapan sanayi firmalarımızın CERN’de yapılan alım ve ihalelere katılma hakkı elde etmesi üzerine, CERN ve üye ülkelerdeki firmalar arasında bilgi akışı ve iletişimi sağlamak, ihaleler konusunda Türk sanayicisini bilgilendirmek ve katılımlarını sağlamak üzere TOBB bünyesinde TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi kurulmuş ve faaliyetlerine başlamış olduğu belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

Sayfa 17 / 23İlk   Geri   12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  İleri   Son