• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

21
Kazakistan’ın Mangistau Eyaletindeki İş ve Yatırım Fırsatları

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Kazakistan’da Başkonsolosluğumuzun yakın zamanda faaliyete geçtiği Aktau şehrinin bağlı olduğu Mangistau eyaletindeki yatırım projeleri hakkında Astana Büyükelçiliğimizden alınan bilgiler, ilgide kayıtlı yazıyla alınmakla birlikte aşağıda sıralanmaktadır:

[Devamını oku...]

21
Giresun Çalışma ve İş Kurumu Tanıtım Faaliyetleri Toplantısı

 

Giresun Çalışma ve İş Kurumu ve Odamız işbirliği ile 20 Eylül 2013 Saat: 15:00 de Çalışma ve İş Kurumu'nun faaliyetleri ile ilgili toplantı yapıldı. Giresun Çalışma ve İş Kurumu temsilcileri ve Odamız üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Çalışma ve İş Kurumu'nun faaliyetlerine ilişkin sunumlar yapıldı.

[Devamını oku...]

21
5.Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu (17-19 Ekim 2013)

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; 5. Uluslararası Türkmenistan Yatırım Forumu’nun, 17-19 Ekim 2013 tarihlerinde, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

21
1 Ocak 2014 tarihi itibariyle bazı belge ve vesikalarda önemli değişiklikler

 Bildiğiniz üzere, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle bazı belge ve vesikalarda önemli değişiklikler olacaktır.

[Devamını oku...]

21
Hijyen Eğitimi Yönetmeliği

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; 5 Temmuz 2013 tarihli ve 28698 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Hijyen Eğitimi Yönetmeliği gereğince her iş kolunun özelliğine göre verilmesi gereken hijyen eğitimlerinin, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından planlanacağı ve düzenleneceği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

21
İhracatta Kullanılan Ahşap Ambalaj Malzemeleri

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden  alınan yazıda; İhraç edilen ürün beraberinde kullanılan ahşap ambalaj malzemeleri hakkında Ekim ve Kasım ayında 8 adet bildirim alındığı, alınan bu bildirimlerde söz konusu ahşap ambalaj malzemelerinin ISPM15 (Uluslararası Bitki Sağlığı Önlemleri – ahşap Ambalaj Materyali) standartlarına uygun olmadığının bildirildiği belirtilmektedir.


[Devamını oku...]

21
Kooperatiflerin Emlak Vergisi Muaflığı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; “Bazı odalarımızdan alınan yazılarda; 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun “Muaflıklar” başlıklı 93 üncü maddesine rağmen, bazı belediyeler tarafından kooperatiflerden emlak vergisi bedeli tahakkuk ve tahsil edildiği belirtilmiş olup, bu hususta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşüne başvurulmuştur.

[Devamını oku...]

21
Hijyen Eğitimi

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Hijyen Eğitimi Yönetmeliği’nin 05.07.2013 tarihli ve 28698 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandığından bahisle, gıda üretim ve perakende iş yerleri başta olmak üzere, çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi iş yerlerinde çalışanlardan istenen portör muayeneleri yerine hijyen eğitimi gerektiğine ilişkin malumat yazı ve söz konusu eğitimlerin nerelerden alınacağına ilişkin malumat yazının 81 il valiliğine gönderilerek Halk Sağlığı Müdürlükleri vasıtasıyla Yönetmelik kapsamındaki iş yerlerinin bilgilendirilmesinin sağlandığı belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

21
Tekstil Ürünleri

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Gümrük ve Ticaret Bakanlığının tekstil ürünlerine ilişkin 18.12.2013 tarih ve 19763611/590-15661 sayılı yazısına atfen, AB üyesi ülkelerce piyasaya arzı yasaklanan, piyasadan toplatılan veya geri çağırılan tehlikeli tüketici ürünleri hakkında hızlı bilgi alışverişine imkan tanıyan Topluluk Hızlı Alarm Sisteminde ( RAPEX) 2013 yılı ilk 46 haftasında ülkemiz menşeli ürünlerle ilgili toplam 74 bildirim yapıldığı, bu bildirimlerin 47’si çocuk giysilerine yönelik olduğu ve bu ürünlerin 42’sinin Bulgaristan tarafından gerçekleştirileceği belirtilerek, söz konusu ürünlerin,giysilerde kullanılan bağların ve kordonların standartlara uygun olmamasından kaynaklanan boğulma ve yaralanma riskleri nedeniyle bildirime konu edildiği belirtilmiştir.

[Devamını oku...]

21
Proje Döngüsü Yönetimi Uzaktan Eğitim Sertifika Programı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda: Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, A.Ü. Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) işbirliği ile gerçekleştirilen "Proje Döngüsü Yönetimi" e-Öğrenim Sertifika Programının beşincisinin 21 Ocak 2014'te başlayacağı bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 28 / 39İlk   Geri   23  24  25  26  27  [28]  29  30  31  32  İleri   Son