• Bulancak booked.net
    +28°C

Haberler & Duyurular

Entries for Temmuz 2018

04
Prizren Business Forum 2018 Uluslararası Fuarı

İlgi: KOSGEB Giresun Müdürlüğü’nün 29.06.2018 tarih ve 25201318-010.07.02 -E.1120 sayılı yazısı.

 

21.09.2018 – 24.09.2018 tarihleri ??arasında Prizren Business Forum 2018 Yerel ve yurtdışı ürünler tanıtımı ve Ekonomik kalkınma için ULUSLARARASI İŞ ADAMLARI BULUŞMASI, KONFERANS & PRIZREN 2018 FUAR ‘ı gerçekleştirilecektir.

 

Organizasyon kapsamındaki etkinlikler:

 

Fuar

İş adamları görüşmesi (B2B)

Konferans

Organizasyon kapsamındaki konferanslar :

 

Kosova’da Yatırım İmkanlari

Kosovada Tarım ve Hayvancılık Gelişimi

Makine ve Ağır Sanayi Gelişimi

Tekstil ve Dericilik Gelişimi

Organizasyon kapsamındaki fabrika ziyaretleri:

 

Süt ve Süt ürünleri

Tekstil ve Deri

Şekerleme

Makina ve Ağır Sanayi sektörleri

 

Kosova genelinde yerli üreticiler, bayiliği olan (distribütör) ve Kosova dışından üreticilerin yer alacağı ve 140’ın üzerinde firma katılımının beklenen fuar "Sezair Suroi Spor Merkezi" Prizren/ Kosova’da gerçekleştirilecektir.

 

21.09.2018 – 23.09.2018 tarihleri arasında yapılacak olan Prizren Business Forum 2018 organizasyonuna : Arnavutluk, Almanya , İngiltere , İtalya , Çek Cumhuriyeti, Rusya , Türkiye , Bulgaristan ,Hırvatistan , Bosna-Hersek , Sırbistan , Makedonya , Slovenya , Karadağ vd. ülkeler katılacaktır. Etkinlikte bu yıl 600’ün üzerinde iş adamı ve 10’ nun üzerinde medya mensubunun yer alması beklenmektedir.

 

Katılım Şartları

Fuar Organizasyon Tarihleri

Geliş 20 Eylül 2018 - Dönüş 24 Eylül 2018

 

Havaalanından alış ve hava alanına dönüş transferleri organizasyon kurumu tarafından yapılacaktır. (Priştine Adem Jashari Havaalanı)

 

Konaklama ve gün içerisinde sabah kahvaltısı otelde ve akşam yemeği ise organizasyon kurumu tarafından karşılanacaktır.

 

ID kart her katılımcıya verilecektir

 

Gezi Rehberi:

 

Arnavutluk veya Makedonya gezileri katılmak isteyenler ek ücrete tabii olup

Konferansta Arnavutça Boşnakça Türkçe , Almanca, İngilizce ve İtalyanca tercüme yapılacaktır.

 

B2B ikili görüşmelerde tercüme sağlanacaktır. (Türkçe ,Almanca İngilizce ve Italyanca

 

Tek kişi katılımcı ücreti 350 euro (üçyüz elli Euro).

Ekstra - Standlar m2 .... 50 Euro olarak belirlenmiştir

 

http://www.businessforumprizren.com adresinden detaylı bilgiye erişim sağlanabilir.

 

BANKA HESAP NUMARASI: 1502 0310 0232 9544 Raiffeisen Bank

 

Katılımcı KOBİ’lerimizin Uluslararası İşadamları Buluşması, Konferans & Prizren 2018 Fuarı programını dikkatlice okuyarak, aşağıdaki Başvuru Formu’nu doldurması ve e-posta ile alper.ozturk@kosgeb.gov.tr adresine en geç 14.09.2018 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.  

[Devamını oku...]

03

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 29.06.2018 tarihli ve 0512/ET/9966 sayılı yazısı.

 

İlgi kayıtlı yazıda, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU) tarafından 6-8 Kasım 2018 tarihleri arasında Umman - Maskat'ta 70. IRU Dünya Kongresi düzenlenecektir. Ekonomilerin lokomotif sektörlerinden biri olan karayoluyla yolcu ve yük taşımacılığında küresel ölçekte önemli bir rol oynayan ülkemizin ve sektör temsilcilerimizin, anılan Kongrede temsili önem taşımaktadır.

 

Bu kapsamda, lojistik, yolcu ve yük taşımacılığı ve bilgi teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren ülkemiz firmalarının dünya çapında bilinirliklerini ve rekabet güçlerini arttırarak, küresel düzeyde kamu ve özel sektör paydaşları ile bir araya gelme fırsatından yararlanmaları amacıyla çeşitli sponsorluk paketleri hazırlanmıştır. (Ek - 1)

 

Söz konusu organizasyon ile ilgilenen firmaların TOBB personeli Elif Tangil (elif.tangil@tobb.org.tr) ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

 

Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği 

[Devamını oku...]

03
Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası' na Yapılan Silahlı Saldırı Ardından Başsağlığı Mesajı
 
03
Kemal Sunal ı saygıyla anıyoruz
 
03

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 27.06.2018 tarih ve 9860 sayılı yazısı.

 

İlgi yazı ile, 

 

- TOBB tarafından Türkiye'nin 81 il ve 160 ilçesinde mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmeti verilmesi amacıyla kurulan "TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş," nin  sınav ve belgelendirme hizmetine tüm hızıyla devam etmekte olduğu,

 

- Bugüne kadar Oda ve Borsalar  işbirliğinde, 5 ana sektör ve 31 meslekte 30 bine yakın adayın sınav ve belgelendirme sürecini yürüten TOBB MEYBEM'in , hizmet kapsamını genişleterek Eki 'deki listede yer alan 35 meslekte belgelendirme hizmetini vermeye başladığı ve yeni mesleklere ilişkin sınav ve belgelendirme ücret tarifesinin de yine ekte  sunulduğu,

 

- Konuya ilişkin olarak, TOBB MEYBEM tarafından 35 meslekte verilebilecek sınav ve belgelendirme hizmetleri ile ilgili tüm üyelerimizin bilgilendirilmesi,

 

istenmekte olup, ayrıca telefon ile yapılan görüşmede Üyelerimizin bulunduğu illerde kurslar için yeterli görülebilecek talep sayısına ulaşılması ve uygun mekan bulunması durumunda , bulundukları şehirler ve işyerlerinde de program düzenlenebilme  imkanının olabileceği  bilgisi alınmıştır.

Bilgilerinize sunarız. 

[Devamını oku...]

03
Sigorta Acenteleri İl Delege Adayları Hakkında Önemli Duyuru

05 Temmuz 2018 Perşembe günü, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Giriş Kat Toplantı Salonunda09:30 – 16:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan Sigorta Acenteleri İl Delege Seçimlerine katılacak olan İl Delege Adayları şu şekildedir:

 

1.                  Abdulkadir GÜREL

2.                  Hocaoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi – Orhan HOCAOĞLU

3.                  Karamustafaoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi - Hanife KARAMUSTAFAOĞLU

4.                  Murat GÜNAYDIN

Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi ile Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Seçimlerine Dair Usul ve Esasları gereği il delegeliği seçimine katılacak olan İl Delege Adaylarına ait liste Giresun Ticaret ve Sanayi Odası 1.Kat Servis Alanında ve www.giresuntso.org.tr adresinde ilan edilmektedir.

Seçimde tüzel kişi delegeler; şirketi temsile yetkili, ticaret siciline tescil edilmiş gerçek kişiler tarafından temsil edilirler. Tüzel kişilerin gerçek kişi temsilcilerinin, yetkili olduklarına dair son bir ay içerisinde düzenlenmiş ve Ticaret Sicil Müdürlüğünce tasdik edilmiş yetki belgesini oy kullanma sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir. Tüzel kişi delegeler yetki belgesi almak için Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile başvurmalıdırlar. Ticaret Sicil Müdürlüğünden alınacak olan yetki belgelerinden harçlar kanunu uyarınca harç alınacaktır. Birden fazla temsilcisi bulunan tüzel kişiler, dilekçelerinde seçimde hangi temsilcinin oy kullanacağını belirtmek zorundadırlar. Tüzel kişi delegelerin yetki belgesi almak için Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne sunacakları matbu dilekçe örneğini Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden ya da www.giresuntso.org.tradresinden temin edebilirler.  

[Devamını oku...]

03
Oda Aidat Borç Yapılandırma (7143 Sayılı Kanun)

18/05/2018 tarihli 30424 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun ile, Oda ve Borsalara 31/03/2018 tarihi öncesi üye aidatı ve munzam aidatı borçları olan üyelere yeniden yapılandırma imkanı getirilmiştir.

 

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, 31/07/2018 tarihine kadar ekli dilekçe ile yapılandırma müracaatlarını ve ilk taksit ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 

Bu kapsamda geçmiş dönem aidat borçları gecikme zammı ve faizi alınmaksızın, 31 Temmuz 2018 sonuna kadar tek seferde ödenebileceği gibi ilk taksidi Temmuz 2018 tarihinden başlamak üzere 6 (altı) eşit taksitte de ödenebilecektir.


Ayrıntılı Bilgi İçin : Muhasebe Servisi

Tel: +90 454 3142829 - Dahili: 10 

[Devamını oku...]

02
Başsağlığı

Odamız 2009-2013 Dönemi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve eski yönetim kurulu üyesi “Mahmut AKGÜN” vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. 

[Devamını oku...]

Sayfa 2 / 2İlk   Geri   1  [2]  İleri   Son